Ana Sayfa Haberler ASELSAN, ERTUĞRUL Bomba İmha Robotlarının Teslimatını 3 Ay Önce Tamamladı

ASELSAN, ERTUĞRUL Bomba İmha Robotlarının Teslimatını 3 Ay Önce Tamamladı

ASELSAN’ın, Savunma Sanayii Başkanlığı ile imzaladığı ERTUĞRUL Bomba İmha Robotu (BİR) Projesi sözleşmesi kapsamında, çok sayıda ERTUĞRUL robotu ve bu robotların nakli için gereken hafif zırhlı araçlar, Emniyet Genel Müdürlüğüne teslim edildi.

Proje, öngörülen sürenin 3 ay öncesinde, 13 Kasım’da gerçekleştirilen kapanış toplantısı ile tamamlandı.

El yapımı patlayıcıların zorlu koşullar altında, güvenli bir mesafeden etkisiz hale getirilmesi için ASELSAN tarafından geliştirilen ve üretilen ERTUĞRUL BİR’in kabiliyetlerinden bazıları şunlar:

  • Yüksek hareket kabiliyetine sahip ve iki kişi tarafından taşınabiliyor.
  • Kablosuz veya kablolu olarak kullanılabilen, iletişim ve video aktarım sistemi sayesinde, şüpheli nesneleri güvenli bir mesafeden incelemeye ve tehditlere müdahale etmeye imkân veriyor.
  • Su geçirmez robotik platform sayesinde, karlı ve çamurlu yollarda, merdivenlerde ve zorlu çevre koşullarında rahatlıkla görev icra ederek, rahat bir kullanım sağlıyor.
  • Gelişmiş entegre gözetleme sistemi, nişan ve kıskaç kameraları, kullanıcının şüpheli cisimleri yüksek çözünürlükte ve gerçek zamanlı olarak kontrol konsolundan izlemesini sağlıyor ve daha sonra incelenmek üzere kayıt edilmesine imkân veriyor.
  • Kontrol konsolunda yer alan 3 boyutlu robot görüntüsü ile robot görüş alanında olmadığı zamanlarda bile robotun tüm hareketleri izlenebiliyor.

 972 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.