Ana Sayfa Haberler ASELSAN, HAVELSAN-EHSİM’e Ortak Oldu

ASELSAN, HAVELSAN-EHSİM’e Ortak Oldu

ASELSAN, 5 Ağustos’ta, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yaptığı açıklamayla, HAVELSAN-EHSiM’in %50’sine ortak olduğunu duyurdu.

Açıklamada, ASELSAN’ın, HAVELSAN-EHSİM’in %49’luk kısmının gerçek kişilerden, %1’lik kısmını ise HAVELSAN’dan devraldığı belirtildi. HAVELSAN EHSİM’in %49’luk kısmı, %12,25’lik paylarla dört kişide bulunuyordu. Böylelikle HAVELSAN-EHSİM, %50 ASELSAN, %49 HAVELSAN ve %1’i SSTEK’e ait olmak üzere üç ortaklı bir yapıya kavuştu.

Açıklamada ayrıca, “Toplam payların %50’sinin devralınmasına yönelik pay devri sözleşmeleri imzalanmış olup, gerekli ödeme ve tescil süreçlerinin tamamlanmasını müteakip ilgili şablon ile ayrıca açıklama yapılacaktır.” ifadelerine yer verildi.

HAVELSAN-EHSiM, elektronik harp ve taktik komuta kontrol sistemleri alanlarında faaliyet göstermek üzere 1998 yılında kuruldu. HAVELSAN-EHSiM 1998 yılından bugüne birçok projede önceleri alt-yüklenici daha sonra ise ana yüklenici olarak görev aldı. Bunlardan bazıları; EHSiM Karşı Tedbir Salma Sistemi adı ile anılan Chaff/Flare sistemi, Kore Cumhuriyeti Hava Kuvvetleri Komutanlığı için geliştirilen elektronik harp analiz yazılımları, karıştırma tekniği analiz yazılımı ve elektronik harp test yazılımları olarak öne çıkıyor.

 2,852 Toplam Görüntüleme,  2 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.