Ana Sayfa Haberler ASELSAN-HAVELSAN İş Ortaklığı, DİMDEG Projesi Kapsamında Sefine Denizcilik ile Sözleşme İmzaladı

ASELSAN-HAVELSAN İş Ortaklığı, DİMDEG Projesi Kapsamında Sefine Denizcilik ile Sözleşme İmzaladı

ASELSAN, 13 Aralık’ta Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda yaptığı açıklamada, DİMDEG (Denizde İkmal Muharebe Destek Gemisi) Projesi kapsamında Sefine Denizcilikle, ASELSAN’ın payı 19.500.000 Avro ve 86.000.000 TL olmak üzere sözleşme imzalandığını duyurdu.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığının ihtiyacına yönelik hazırlanan projeyle muharip gemilerin akaryakıt, su ihtiyaçları ile yiyecek, yedek parça, tıbbi malzeme, cephane ikmal ihtiyacı denizde ikmal yöntemiyle gerçekleştirilecek.

Bu gemi aynı zamanda MİLGEM, LHD gibi muharip gemilerle birlikte açık deniz ve okyanus ötesi sahalarda Komuta Kontrol Gemisi görevini icra etme kabiliyetine sahip olacak.

Gemi, yerli tasarım ile Sefine Tersanesi tarafından inşa edilecek ve ASELSAN, HAVELSAN, Türk Loydu başta olmak üzere birçok yerli savunma sanayii firması bu projede görev alacak.

SSB tarafından yürütülen sözleşmeler kapsamındaki yerli sistemlerin ADVENT Savaş Yönetim Sistemine entegrasyonunu içeren projeyle %77’nin üzerinde yerli sanayii katılımı ve offset gerçekleştirilmiş olacak.

ASELSAN, proje kapsamında tedarik edeceği ürünlerin teslimatını 2023 yılına kadar gerçekleştireceğini de açıkladı.

Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) 12 Temmuz 2018’de yaptığı açıklamada, Sefine Denizcilik, Tersanecilik, Turizm Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi ile Denizde İkmal, Muharebe Destek Gemisi Tedarik Projesi Sözleşmesi imzalandığını bildirmişti.

 1,255 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.