Ana Sayfa Haberler ASELSAN ve KOSGEB, KOBİ’lere Destek Sağlayacak Projeler için Bir Araya Geldi

ASELSAN ve KOSGEB, KOBİ’lere Destek Sağlayacak Projeler için Bir Araya Geldi

ASELSAN ve KOSGEB, KOBİ’lere 6 milyon liraya kadar desteklerin verileceği “Ar-Ge, Ür-Ge ve İnovasyon Destek Programı” kapsamında, ortak çalışmalar yürütecek.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “Ar-Ge, Ür-Ge ve İnovasyon Destek Programı” kapsamındaki yeni çağrıyı geçtiğimiz hafta duyurdu. ASELSAN ve KOSGEB yetkilileri ise bu yeni çağrı kapsamında yapılabilecek çalışmaları değerlendirmek üzere 22 Aralık’ta bir araya geldi. Toplantıya, KOSGEB Başkanı Hasan Basri Kurt, KOSGEB Teknoloji, Yenilik ve Yerlileştirme Dairesi Başkanı Mehmet Görkem Gürbüz, ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Prof. Dr. Haluk Görgün ve ASELSAN Tedarik Zinciri Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Nuh Yılmaz katıldı.

Toplantıda, Kurt, “ASELSAN’ın 2 bine yakın KOBİ’nin bulunduğu bir tedarik ağı var. KOSGEB olarak bu ekosisteme daha fazla KOBİ’yi entegre etmek istiyoruz.” derken Prof. Dr. Görgün, “Tüm kritik bileşenleri millileştirmemizi bir zorunluluk olarak görüyoruz.” ifadelerini kullandı.

Ar-Ge, Ür-Ge ve İnovasyon Destek Programı’nın yeni çağrısı, ilaç ve tıbbi cihaz, savunma sanayisi ve raylı sistem araçlarına odaklanıyor. KOBİ’lerin 8 Şubat’a kadar başvurabileceği Çağrı kapsamında mikro işletmeler için 900 bin lira, küçük işletmeler için 1 milyon 500 bin lira ve orta büyüklükteki işletmeler için de 6 milyon liraya varan destek sağlanacak. Bu destekler; personel giderleri, makine ve teçhizat giderleri, sınai mülkiyet hakları giderleri, test, analiz ve belgelendirme giderleri, danışmanlık, eğitim ve tanıtım giderleri ile yurt içi ve yurt dışı fuarlara katılım gibi faaliyetlere yönelik olarak verilecek.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.