Ana Sayfa Haberler ASELSAN Kurumsal Yönetim Genel Müdür Yardımcılığı’na, Doç. Dr. Hakan Karataş Atandı

ASELSAN Kurumsal Yönetim Genel Müdür Yardımcılığı’na, Doç. Dr. Hakan Karataş Atandı

ASELSAN, 2 Temmuz’da, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP)’na bir özel durum açıklaması yaptı.

Açıklama şu şekilde:

“Şirketimiz Yönetim Kurulu, 02.07.2018 tarihinden geçerli olmak üzere Kurumsal Hizmetler Genel Müdür Yardımcılığı ile İnsan Kaynakları Yönetimi Genel Müdür Yardımcılığı’nın, Kurumsal Yönetim Genel Müdür Yardımcılığı adı altında birleştirilmesine ve söz konusu Genel Müdür Yardımcılığı’na Doç. Dr. Hakan Karataş’ın atanmasına karar vermiştir.”

 

ASELSAN Kurumsal Yönetim Genel Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Hakan Karataş, yükseköğrenimini İstanbul Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi İngiliz Dili ve Eğitimi Bölümü’nde tamamladı. Doç. Dr. Karataş, 1996-2000 yılları arasında Kabataş Erkek Lisesi’nde İngilizce Öğretmeni, 2000 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) Yabancı Diller Yüksek Okulu’nda öğretim görevlisi; 2003 yılında YTÜ İnsan Kaynaklarını Geliştirme Merkezi’nde Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. 2004-2008 yılları arasında YTÜ Rektör Özel Kalem Müdürlüğü görevini yürüten Doç. Dr. Karataş, 2007 yılında Eğitim Bilimleri Bölümü, Eğitim Programları ve Öğretim Anabilim Dalında yüksek lisans, 2011 yılında yine aynı bölümde doktora eğitimini tamamladı. 2012 yılında YTÜ Eğitim Fakültesi’nde Yardımcı Doçent olarak çalışmaya başlayan Doç. Dr. Karataş, 2016 yılında Eğitim Bilimleri alanında Üniversitelerarası Kurul tarafından verilen “Doçentlik” unvanını almaya hak kazandı. 2009-2016 yılları arasında YTÜ Rektör Danışmanı ve Sürekli Eğitim Merkezi Müdürü görevlerinde bulunan Doç. Dr. Karataş, aynı zamanda YTÜ’nün kalite yönetimi çalışmaları, kurumsallaşma, uluslararası ilişkiler geliştirme ve yabancı öğretim elemanı ve öğrenci kazanım projelerinde aktif biçimde yer aldı. Yıldız Teknopark ve Yıldız Teknoloji Transfer Ofisi A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyeliği görevini yürüten Doç. Dr. Karataş, teknopark bünyesinde Eğitim Koordinatörü olarak da katkı sağladı. Yıldız Teknik Üniversitesi’ndeki görevlerinin dışında; 2014- 2018 yılları arasında Gebze Teknik Üniversitesi’nde Rektör Danışmanı ve Üniversite İdari Koordinatörü, 2016 – 2018 yılları arasında Antalya Bilim Üniversitesi’nde Rektör Danışmanı olarak görev aldı. Yıldız Teknik Üniversitesi Vakfı Yönetim Kurulu üyesi ve Gebze Teknik Eğitim ve Araştırma Vakfı kurucu mütevelli heyeti üyesi olan Doç. Dr. Karataş, eğitim konusunda birçok kurumun oluşumunda ve yeniden yapılanmasında moderasyon ve raporlama desteği vererek yönettiği arama, karar ve tasarım konferanslarıyla danışmanlık yapıyor. Doç. Dr. Karataş ayrıca MNG Kargo, Ortadoğu Grup, Gebze Ticaret Odası başta olmak üzere birçok büyük şirkete kurumsal akademi tasarımı konusunda danışmanlık yaptı. Doç. Dr. Karataş, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın “Nitelikli İşgücü Yetiştirme Projesinde” Danışman olarak yer alıyor. 24 Nisan – 2 Temmuz tarihleri arasında ise ASELSAN Yönetim Kurulu Danışmanlığı görevini yürüten Doç. Dr. Karataş’ın, ulusal ve uluslararası düzeyde yayınlanmış birçok makale, bildiri, yayın ve projesi bulunuyor. Evli ve iki çocuk sahibi olan Doç. Dr. Karataş, İngilizce biliyor.

 

MSI Dergisi olarak Doç. Dr. Hakan Karataş’a, yeni görevinde başarılar diliyoruz.

 4,368 Toplam Görüntüleme,  2 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.