Ana Sayfa Haberler ASELSAN MALAYSIA, Yerel Sanayinin Gelişimini Destekliyor

ASELSAN MALAYSIA, Yerel Sanayinin Gelişimini Destekliyor

ASELSAN MALAYSIA; Malezya Ulusal Savunma Üniversitesi (UPNM) ve Malezya İleri Teknoloji Geliştirme Kurumu (MIGHT) ile 22 Şubat tarihinde, bir Mutabakat Muhtırası imzaladı.

ASELSAN’ın İnternet sitesinden 28 Şubat’ta yapılan açıklamada, bu antlaşma ile Malezya’da Uzaktan Komutalı Silah Sistemleri geliştirilmesi ve belirlenecek diğer Ar-Ge konularında iş birliği için mutabakata varıldığı bildirildi.

Ayrıca, imzalanan yeni sözleşme kapsamında, Uzaktan Komutalı Silah Sistemi MUHAFIZ’ın Malezya Sahil Güvenlik Komutanlı’ğının açık deniz devriye botlarına entegrasyonuna, 2019 ve 2020 yıllarında devam edileceği belirtildi.

Hisselerinin %100’ü ASELSAN’a ait olarak kurulan ASELSAN MALAYSIA firması, uzaktan komutalı silah sistemlerinin Malezya’da yerel üretimi ve Güneydoğu Asya’ya ihracatı hedefiyle faaliyetlerini sürdürüyor.

 1,162 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.