Ana Sayfa Haberler ASELSAN, Malezya’ya, MUHAFIZ UKSS Satışını Arttırıyor

ASELSAN, Malezya’ya, MUHAFIZ UKSS Satışını Arttırıyor

ASELSAN, Malezya’da yerleşik bir tersane ile imzaladığı sözleşme kapsamında, Malezya Sahil Güvenlik Komutanlığı’nın botlarına, MUHAFIZ Uzaktan Komutalı Stabilize Silah Sistemi (UKSS), Hassas Stabilize Yönlendirici ve 12,7 mm Makineli Tüfek entegre edecek.

ASELSAN, 28 Şubat’ta İnternet sitesinden yaptığı açıklamada, sözleşme kapsamındaki teslimatların, 2019-2020 yılları arasında tamamlanmasının planlandığını belirtti.

Söz konusu sözleşme, ASELSAN’ın Güneydoğu Asya bölgesine gerçekleştirdiği silah sistemleri ihracatının artarak devam etmesi açısından önem taşıyor. MUHAFIZ, 30 mm çapında otomatik topa sahip, iki eksenli stabilizasyon ve otomatik hedef takip yeteneği olan uzaktan komutalı bir silah sistemi. Savaş gemileri, sahil güvenlik ve karakol botları, çıkarma gemileri ve diğer deniz platformlarına entegre edilebiliyor.

 1,975 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.