Ana Sayfa Haberler ASELSAN MGEO Sektör Başkanlığı ve Genel Müdür Yardımcılığına, Prof. Dr. Sezai Elagöz Atandı

ASELSAN MGEO Sektör Başkanlığı ve Genel Müdür Yardımcılığına, Prof. Dr. Sezai Elagöz Atandı

ASELSAN Yönetim Kurulu tarafından, Mikroelektronik Güdüm ve Elektro-Optik (MGEO) Sektör Başkanlığı ve Genel Müdür Yardımcılığına, Prof. Dr. Sezai Elagöz’ün atanmasına karar verildi.

1963 yılında Sivas’ta doğan Prof. Dr. Sezai Elagöz, lisans eğitimini Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik Bölümünde, Yüksek Lisans ve Doktora eğitimini ise MEGSB bursu ile Michigan Üniversitesi Racham Graduate School Yoğun Madde Fiziği Anabilim dalında 1993 yılında tamamladı. 1993-2011 yılları arasında yardımcı doçent, doçent ve profesör olarak görev yaptığı Cumhuriyet Üniversitesi Fen Fakültesi’nden, kurucusu olduğu Cumhuriyet Üniversitesi Nanoteknoloji Mühendisliği Bölümüne geçerek devam etti.

Akademik yaşamı boyunca Fen Fakültesi Dekanlığı, Teknoloji Fakültesi Dekanlığı, Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürlüğü, Fizik Bölüm Başkanlığı, Nanoteknoloji Mühendisliği Bölüm Başkanlığı, Cumhuriyet Üniversitesi Bilimsel Projeler Başkanlığı Yönetim Kurulu üyeliği, çeşitli fakültelerde Yönetim Kurulu üyeliği, Üniversite Senato ve Yönetim Kurulu üyeliği gibi görevlerde bulundu. Birçok lisansüstü programın kuruculuğunun yanı sıra Üniversite Etik Kurulu Başkanlığı, 100-2000 Doktora programı direktörlüğü ve Türkiye Nanoteknoloji Çalışma Grubu üyeliği yaptı.

İleri teknoloji alanında faaliyet gösteren Cumhuriyet Üniversitesi Nanofotonik Uygulama ve Araştırma Merkezi (CÜNAM), Cumhuriyet Üniversitesi Optik Araştırma ve Uygulama Merkezi ve Cumhuriyet Üniversitesi İleri Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi (CÜTAM) kurucularından olup, CÜNAM’ın kurulduğu günden itibaren Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Merkez Müdürlüğü, CÜTAM’da ise Yönetim Kurulu üyeliği yaptı. CÜTAM ve CÜNAM merkezlerinin kurulması için Kalkınma Bakanlığı projelerinin hazırlanması, yürütülmesi ve sonuçlandırılmasında görev aldı.

Prof. Dr. Elagöz’ün çok sayıda doktora ve yüksek lisans öğrencisi tez danışmanlığı, ulusal ve uluslararası makalesi ve bildirisi, yayın editörlüğünün yanı sıra ulusal uluslararası (SSM-ASELSAN, COST, TÜBİTAK 1007, 1003, 1001, SANTEZ) pek çok projesi bulunuyor. 2013-2018 yıları arasında danışman olarak görev aldığı ERMAKSAN Optoelektronik alt yapısının kurulmasından işletime alınması, yüksek güçlü lazer diyotlarının milli olarak üretilmesinden sorumlu oldu.

MSI Dergisi olarak Prof. Dr. Sezai Elagöz’e, yeni görevinde başarılar diliyoruz.

 5,085 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.