Ana Sayfa Haberler ASELSAN, OSSA ve KOSGEB, Stratejik Ürün ve Teknoyatırım Desteklerini Görüştü

ASELSAN, OSSA ve KOSGEB, Stratejik Ürün ve Teknoyatırım Desteklerini Görüştü

ASELSAN ve alt yüklenicileri ve OSTİM Savunma ve Havacılık Kümelenmesi (OSSA) üyeleri ile KOSGEB, Stratejik Ürün ve Teknoyatırım Destekleri kapsamında, bir araya geldi.

OSSA, 2 Şubat’ta internet sitesinden yaptığı açıklamada, KOBİ’lerin iş hacminin gelişimine katkıda bulunmak için OSTİM OSB Konferans Salonu’nda düzenlenen toplantıya, 100’ün üzerinde sanayicinin katılım sağladığı bildirildi.

Düzenlenen toplantıda; KOSGEB Uzmanı Murat Altun, KOSGEB destekleri ile ilgili detaylı bir sunum gerçekleştirdi. Ardından, katılımcıların, destekler ile ilgili sorularını yanıtladı.

Türk savunma ve havacılık sanayisine katkı sağlamak amacıyla, KOBİ’lerin sisteme dâhil olması ve rekabet edebilir hale gelmesi için devam eden KOSGEB destekleri ile yerli üretim teşvik ediliyor. OSSA aracılığı ile de sektörde büyüyerek, ülke ekonomisine katma değer kazandırmayı amaç edinen KOBİ’lerin bir araya gelmesi, yerli üreticinin güçlenmesi ve yerli üretim ile ihracatın artırılması hedefleniyor.

 1,343 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.