Ana Sayfa Haberler ASELSAN, Raylı Sistemlerdeki Gücünü Göstermek İçin, Berlin’e Gidiyor

ASELSAN, Raylı Sistemlerdeki Gücünü Göstermek İçin, Berlin’e Gidiyor

Alper ÇALIK / savunmahaber.com

ASELSAN, raylı ulaşım teknolojileri alanında edindiği tecrübe ve kabiliyetlerini sergilemek üzere, 18-21 Eylül tarihlerinde, Almanya’nın Berlin kentinde gerçekleştirilecek olan, INNOTRANS 2018 fuarına katılacak. Firma, bu alandaki yeteneklerini, 9 numaralı holdeki 306 numaralı standında, ziyaretçilerin beğenisine sunacak.

ASELSAN askeri sahada kendini ispat eden; komuta kontrol, güç elektroniği, motor kontrol ve görev bilgisayarı gibi askeri teknolojileri, ulaşımda kullanılan teknolojilere benzerlik gösteriyor. Firma, kendi geliştirdiği bu sistemlerden edindiği bilgi birikimi ve deneyimi ise ulaşım teknolojileri alanına taşıyor.

Firma, bu bilgi birikimi ve deneyimi, öncelikli olarak raylı ulaşım araçları, elektrikli araçlar, sinyalizasyon ve kontrol sistemlerine aktarma konusunda projeler yürütüyor. ASELSAN’ın raylı ulaşım alanında geliştirmekte olduğu sistemlerden bazıları şunlar:

  • Çekiş (Cer) Kontrol Sistemi,
  • Tren Kontrol Yönetim Sistemi,
  • Enerji Depolama Sistemi,
  • Demiryolu Enerji Dağıtım ve Yönetim Sistemi,
  • Ana Hat Sinyalizasyon Çözümleri,
  • Şehir İçi Sinyalizasyon Çözümleri,
  • Ray ve Raylı Araç Test/Ölçüm Sistemleri.

ASELSAN’ın bu projelerde ortaya koyacağı alt sistemlerin; milli yüksek hızlı tren, milli elektrikli tren seti, milli metro, milli tramvay gibi projelerde ve milli sinyalizasyon sistemleri ile metro modernizasyonlarında kullanılması ve ihraç edilmesi için çalışmalar devam ediyor.

 1,043 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.