Ana Sayfa Özel DosyalarIDEF 2021 ASELSAN Sivas’tan 3 Yeni Ürün: HoloBright ve PRS-20 Nişangâhları ile LASIR-10 IR Lazer Noktalayıcı

ASELSAN Sivas’tan 3 Yeni Ürün: HoloBright ve PRS-20 Nişangâhları ile LASIR-10 IR Lazer Noktalayıcı

IDEF’21 fuarına elektro-optik ürün yelpazesinden ürünler ile katılan ASELSAN Sivas, kendi mühendisleri tarafından tasarlanan 3 yeni ürününü ilk kez sergiledi. Bu ürünler; HoloBright tüfek üstü holografik nişangâh, PRS-20 tabanca refleks nişangâhı ve LASIR 10 IR lazer Noktalayıcı oldu.

HoloBright, “sıfır paralaks” özelliğiyle öne çıkıyor ve bu özellik sayesinde, nişangâhta paralakstan kaynaklı herhangi bir hata olmuyor. Dolayısıyla kullanıcı, nişan alınan mesafe fark etmeksizin, kafasını oynatsa dahi nişangâhın şebekesi (reticle) yerinde sabit kalıyor. MIL-STD-1913 uyumlu aksesuar rayına (picatinny rail) sahip tüm tüfeklerle uyumlu olan ürün, gece görüş cihazlarıyla birlikte kullanılabiliyor. Büyütme Optikleri ile birlikte kullanım imkânı sayesinde kullanıcı dilerse 100 metre ve daha yakın mesafelere dilerse 900 metreye kadar aynı nişangah ile atış imkânı buluyor. Şebeke boyutu 2 açı dakikası (minute of angle / MOA) olan ürün, 320 gram ağırlığa sahip. Tuş takımı, son kullanıcı görüşleri dikkate alınarak tasarlanan HoloBright, 3 m derinlikteki suyun altında 30 dk. boyunca kalsa dahi çalışabiliyor.

HoloBright tüfek üstü holografik nişangâh.

Optik arayüze sahip tüm tabancalarla uyumlu olan PRS-20 ise 45x25x23 mm’lik küçük boyutları ve 35 gr’lık ağırlığıyla ve klik ayar sesi özelliğiyle öne çıkıyor. Aydınlatmalı şebekeye sahip PRS-20’nin ışık şiddeti ayarlanabiliyor.

LASIR-10 IR Laser Noktalama cihazı; kara, hava ve deniz uygulamaları için elektro-optik gözetleme ve noktalama sistemleri ile silahlara entegrasyon için tasarlandı. Ürün, göze zarar vermeyen dalga boyu özelliği ile rakiplerinden ayrılıyor.

PRS-20 tabanca refleks nişangâhı.

Her üç ürünün öne çıkan diğer özellikleri ise şöyle sıralanıyor:

  • Cerakote kaplamayla arttırılmış dış yüzey dayanımı
  • Özel alüminyum alaşımdan imal edilen hafif gövde
  • Ergonomik dış yapı
  • Çizilmelere ve kırılmaya karşı dayanıklı optik bileşenler
  • Yansımayı önleyecek şekilde tasarlanan optikler
LASIR-10 IR Lazer İşaretleyici.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.