Ana Sayfa Haberler ASELSAN, Tasarım Ödüllü Yeni Sayısal El Telsizi 3700’ü TEKNOFEST İSTANBUL’da Tanıttı

ASELSAN, Tasarım Ödüllü Yeni Sayısal El Telsizi 3700’ü TEKNOFEST İSTANBUL’da Tanıttı

ASELSAN’ın kamu güvenliği haberleşmesine yönelik geliştirdiği yeni 3700 Serisi Telsiz Ailesi’nin ilk ürünü olan 3700 El Telsizi, kullanıcılarına teslim edilmeye başlandı.

ASELSAN, gelişmeyi, abülten’in, Ekim ayında yayınlanan 4’üncü sayısında yer alan haberle duyurdu.

Teslimatla ilgili, İstanbul Yeni Havalimanı’nda, 20-23 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilen TEKNOFEST İSTANBUL sırasında bir tören yapıldı.

Törende konuşan ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Prof. Dr. Haluk Görgün şunları söyledi:

“Teknolojiye ilgi duyan böyle güzel bir kitleyi burada görmekten büyük mutluluk duyduğumu ifade etmek istiyorum. Biliyorsunuz, tüm dünya artık teknolojik bir yarış içinde ve bu yarışta geride kalanlar teknoloji geliştiren ülkelerin pazarı olmaktan öteye gidememektedir.

Ülkemizde dünya ile yarışacak teknolojik ürünler üretebilecek kabiliyet, altyapı, azim ve kararlılık mevcuttur. ASELSAN gibi teknoloji üreten şirketlerimiz bunun ispatı olarak büyümeye ve gelişmeye devam etmektedir.”

Dünyadaki güncel uygulamaları içeren 3700 El Telsizi’nin tasarım kriterleri, doğrudan kullanıcılarla yapılan interaktif değerlendirmelerle belirlendi. Yapılan çalışmalar; hafif, küçük ebatta, kullanımı kolay, dayanıklı, uzun ömürlü, ses kalitesi yüksek ve yabancı unsurlarca dinlenme riski taşımayan bir telsiz istendiğini ortaya çıkardı. Tamamen Türk Mühendislerinin yaratıcı ve yenilikçi çalışmaları ile tasarlanan cihaz, daha prototip aşamasındayken, Design Turkey 2017 İyi Tasarım Ödülünü kazandı.

Telsiz, özellikle yoğun ses kullanımı gerçekleştiren ve kamu güvenliği alanında çalışan kullanıcılar için tasarlandı.

Telsizin özellikleri ise şunlar:

  • VHF veya UHF’de çalışabiliyor.
  • Yazılım tabanlı platformuyla farklı haberleşme protokollerini (DMR ve APCO25 Trunk ve Konvansiyonel sistemler) destekleyebiliyor.
  • GPS konum servisi, Bluetooth, USB, Renkli ekran, titreşim özellikleri ve akıllı şarj birimleri var.
  • Kriptolu kullanım için yazılım ve donanım kripto yeteneği bulunuyor.
  • Gizlenebilir ve standart formda farklı yan birimlere sahip (Farklı bant ve boyda antenler, farklı ebat ve kapasitede bataryalar, ses aksesuarları, araçta şarj cihazı opsiyonları gibi).
  • Kullanıcılarının çalışma ortam ve koşullarına uygun sıcaklık, nem, toz, su, düşme, titreşim testleri uygulanan cihaz, çevre dayanımı ve üstün sızdırmazlık özelliğine sahip.

 1,601 Toplam Görüntüleme,  2 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.