Ana Sayfa Haberler ASELSAN, Ukrayna’daki Yerel Üretim Tesisinin Açılışını Yaptı

ASELSAN, Ukrayna’daki Yerel Üretim Tesisinin Açılışını Yaptı

ASELSAN, 10 Ekim’de yayınladığı basın bülteni ile Ukrayna’nın başkenti Kiev’de yer alan yerel üretim tesisinin kapılarını açtığını duyurdu.

ASELSAN, Ukrayna Silahlı Kuvvetlerine yazılım tabanlı taktik telsizlerin teslimatını 2017 yılından bu yana başarıyla sürdürüyor. Ukrayna ile Türkiye arasındaki dost ve müttefik ilişkiler ile Ukrayna’nın uzun vadeli ihtiyaçları doğrultusunda, şirket, telsizleri artık Ukrayna’da üretilecek. Bu gelişme, iki ülkenin sürdürülebilir ilişkilerinin ve gelecekteki iş birliğinin de önünü açacak. ASELSAN, Ukrayna’daki ihtiyaçların niteliği ve miktarına bağlı olarak üretim kapasitesini genişletmeyi de hedefliyor.

ASELSAN, 9 Ekim’de, Ukrayna Savunma Bakanlığının askeri haberleşme ihtiyacı kapsamında Ukrayna devlet savunma kuruluşu Spets Techno Export (STE) ile yazılım tabanlı askeri telsizlerinin satışına yönelik yaklaşık 6 milyon dolar değerinde sözleşme imzalamıştı.

 1,287 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.