Ana Sayfa Haberler ASELSAN ve Nurol Makina, İhracat İçin Güçlerini Birleştirdi

ASELSAN ve Nurol Makina, İhracat İçin Güçlerini Birleştirdi

ASELSAN ile Nurol Makina arasında, bir yurt dışı müşterinin ihtiyacı kapsamında, 149.960.000 dolar tutarında sözleşme imzalandı.

ASELSAN, gelişmeyi, 8 Haziran’da, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP)’na yaptığı özel durum açıklamasıyla duyurdu. Söz konusu sözleşme kapsamındaki teslimatların, 2018 yılı içerisinde tamamlanması planlanıyor.

Yurt dışı müşterinin kim olduğu konusunda taraflardan herhangi bir açıklama yapılmamakla birlikte, kullanıcının, Katar olduğu tahmin ediliyor. Hatırlanacağı üzere, Nurol Makina, son olarak, DIMDEX fuarı esnasında, Katar Özel Kuvvetleri’nin ihtiyacına yönelik olarak, Katarlı Barzan Holding ile 214 adet NMS 4×4 satışı için bir sözleşme imzalamıştı. Fuarda, Barzan Holding standında sergilenen NMS 4×4’lerin üzerinde ise ASELSAN’ın IGLA füze atıcı sistemi ile TANKSAVAR füze sistemi yer almıştı. Katar, Nurol Makina ile daha önce de 342 adet EJDER YALÇIN III aracı için el sıkışmıştı.

 1,900 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.