Ana Sayfa Haberler ASELSAN Yönetim Kurulu Üyesi Bayram Gençcan, Genel Müdür Yardımcılığı Görevini de Üstlendi

ASELSAN Yönetim Kurulu Üyesi Bayram Gençcan, Genel Müdür Yardımcılığı Görevini de Üstlendi

MSI Dergisi’nin 172’nci sayısında yayımlanan haber, derginin İnternet sitesinde paylaşılmıştır:

 

ASELSAN, 31 Ocak’ta, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP)’na yaptığı açıklama ile Haberleşme ve Bilgi Teknolojileri (HBT) Sektör Başkanı ve Genel Müdür Yardımcısı Yavuz Bayız’ın emekli olduğunu ve Bayız’ın yerine, 5 Şubat’tan itibaren geçerli olmak üzere, hâlihazırda Yönetim Kurulu Üyeliği görevini yürütmekte olan Bayram Gençcan’ın atandığını duyurdu. Gençcan, HBT Sektör Başkanlığı ve Genel Müdür Yardımcılığı görevi ile Yönetim Kurulu Üyeliği görevini bir arada yürütecek.

1964 yılında, Trabzon Çaykara’da doğan Gençcan, 1985 yılında Kara Harp Okulu Elektronik Mühendisliği dalından Muhabere Teğmen olarak mezun oldu. 1986-1999 yılları arasında, Kara Kuvvetleri Komutanlığının muhabere birliklerinde kıta görevinde bulunan Gençcan, 1994 yılında, ABD Muhabere Okulunda Muhabere Subay Temel Eğitimi aldı. 1999-2005 yıllarında, Kara Kuvvetleri Karargâhı Muhabere Elektronik ve Bilgi Sistemler Başkanlığında, haberleşme projelerinde (Taktik Saha Muhabere Sistemleri, 9651 VHF/FM Frekans Atlamalı Telsiz Projesi, Sayısal Tabanlı Müşterek Telsiz Projesi vb.) proje subayı olarak çalıştı. 2005-2008 yıllarında, MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığında, Birlik Komutanlığı ve Karargâh Subaylığı görevlerinde bulundu.

2008 yılında, Türk Silahlı Kuvvetlerindeki görevinden Kıdemli Albay rütbesi ile emekliye ayrılan Gençcan, 2009 yılından itibaren, Sağlık Bakanlığında, haberleşme sistemleri konularında danışmanlık hizmeti vermeye başladı ve özellikle 112 telsiz haberleşme altyapısının iyileştirilmesi ve JEMUS ile entegrasyonu projesinde görev aldı.

Kamu Yönetimi ve Yönetim Organizasyon konularında iki ayrı yüksek lisans programını tamamlayan Gençcan, aynı zamanda Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu. Gençcan’ın, uluslararası sempozyumlarda yayımlanan; “Communication in Human Crises” konulu bir bildirisi de bulunuyor.

MSI Dergisi olarak, Bayram Gençcan’a, yeni görevinde başarılar diliyoruz.

 2,995 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.