Ana Sayfa Haberler ASELSAN’da İki Yeni Atama

ASELSAN’da İki Yeni Atama

ASELSAN genel müdür yardımcılıklarına Murat Karataş ve Zekeriyya Şahin atandı. ASELSAN Yönetim Kurulu’nun 19 Ocak’ta aldığı kararla, Murat Karataş Mikroelektronik, Güdüm ve Elektro-Optik Sektör Başkanlığı’ndan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak; Zekeriyya Şahin ise Savunma Sistem Teknolojileri Sektör Başkanlığı’ndan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı.

ASELSAN, atamalarla ilgili Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) bildirim yaptı. Yapılan açıklamaya göre Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden 2000 yılında mezun olan Murat Karataş, aynı yıl aday mühendis olarak çalışma hayatına başladığı ASELSAN’da 2000-2008 yılları arasında elektronik tasarım mühendisi olarak farklı projelerde önemli roller aldıktan sonra, 2008 yılında sistem mühendisliği bölümüne geçiş yaptı. 2008-2014 yılları arasında kritik hava savunma projelerinin sistem mühendisliği ve teknik yöneticilik görevlerini yürüttü. 2014-2018 yıllarında Hava Savunma Top ve Akıllı Mühimmat Sistemleri Program Direktörü olarak çalışan Karataş, ardından tüm hava savunma projelerinden sorumlu Hava ve Füze Savunma Sistemleri Program Direktörü olarak atandı. Karataş, ASELSAN Yönetim Kurulu kararı ile Mikroelektronik, Güdüm ve Elektro-Optik Sektör Başkanlığı’ndan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı oldu.

Bilkent Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden 2005 yılında mezun olan Zekeriyya Şahin ise yüksek lisans eğitimini Bilkent Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği’nde sualtı akustiği alanında 2008 yılında tamamladı. Lisans eğitimini bitirmesinin ardından aynı yıl ASELSAN’da aday mühendis olarak başladığı çalışma hayatında farklı projelerde elektronik tasarım mühendisi, sistem mühendisi ve teknik yöneticilik görevlerini yürüttü. 2014-2019 yılları arasında Torpido ve Torpido Karşı Tedbir Sistemleri Program Müdürlüğü, 2019-2021 yılları arasında Elektronik ve Yazılım Tasarım Direktörlüğü, 2021-2024 yılları arasında ise Deniz Sistemleri Program Direktörlüğü pozisyonlarında görev alan Şahin, yönetim kurulu kararı ile ASELSAN Savunma Sistem Teknolojileri Sektör Başkanlığı’ndan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı.

MSI Dergisi olarak Murat Karataş ve Zekeriyya Şahin’e yeni görevinde başarılar diliyoruz.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.