Ana Sayfa Haberler ASELSAN’dan, Katar’da Ortak Girişim Şirketi

ASELSAN’dan, Katar’da Ortak Girişim Şirketi

Alper ÇALIK / savunmahaber.com

ASELSAN, Katarlı Barzan Holding ve SSTEK; Katar’ın başkenti Doha’da, 12-14 tarihlerinde gerçekleştirilmekte olan DIMDEX 2018 fuarının ilk gününde, BARQ isimli bir ortak girişim şirketinin kurulumuna yönelik olarak sözleşme imzaladılar.

Sözleşmede imzalar, Savunma Sanayii Müsteşarı Prof. Dr. İsmail Demir’in huzurunda, ASELSAN Genel Müdürü, Dr. Faik Eken, ASELSAN Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Haluk Görgün, Barzan Holding CEO’su Mohammed Mubarak al-Khater ve SSTEK Genel Müdürü Mustafa Gürsoy tarafından atıldı.

BARQ’ın ortaklık yapısında; ASELSAN %48, Barzan Holding %51 ve SSTEK %1 hisseye sahip. Çeşitli deniz ve kara platformlarına yönelik olarak ASELSAN’ın Katar’da yer aldığı projeleri de takip edecek olan şirket, uzaktan komutalı stabilize silah sistemleri ve elektro-optik gözetleme sistemleri üretecek. Katar Silahlı Kuvvetleri’nin ihtiyaçları doğrultusunda, farklı sistemlerin BARQ tarafından geliştirilmesi de söz konusu olabilecek.

 2,660 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.