Ana Sayfa Haberler ASELSAN’ın 6 Aylık Cirosu Yüzde 55 Büyüyerek 10,8 Milyar Liraya Ulaştı

ASELSAN’ın 6 Aylık Cirosu Yüzde 55 Büyüyerek 10,8 Milyar Liraya Ulaştı

ASELSAN’ın 2022 yılının ilk 6 aylık dilimindeki finansal sonuçları açıklandı. Şirketin 6 aylık cirosu, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 55 büyüyerek 10,8 milyar lira oldu.

ASELSAN’ın 11 Ağustos’ta paylaştığı basın bültenine göre; şirketin brüt kârı, geçen yılın ilk yarısına göre yüzde 33 arttı. Faiz, Amortisman ve Vergi Öncesi Kârı (FAVÖK), geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 42 artış göstererek 2,7 milyar lira olarak gerçekleşti. FAVÖK marjı ise yüzde 25 oldu. ASELSAN’ın net kârı da geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 50 oranında artarak 3,8 milyar lira seviyesine ulaştı. Şirketin özkaynaklarının aktife oranı ise yüzde 54 oldu.

Şirketin ilk yarıyıl finansal sonuçlarını değerlendiren ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Prof. Dr. Haluk Görgün, tedarikçilerinin yanında olduklarına dikkat çekerek“ 2022 yılının sadece ilk yarısında tedarikçilerimize 10,9 milyar liraya yaklaşan ödeme yaparak finansal katkı sağladık. Ayrıca bu 6 aylık süreçte 106 ürünün de millileştirilmesini başarı ile tamamladık. Böylelikle son 3 yılda millileştirdiğimiz ürün sayısını 613’ün üzerine çıkartarak 331 milyon dolara yakın bir büyüklüğün ülkemizde kalmasını sağladık.” dedi.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.