Ana Sayfa Haberler ASELSAN’ın Bakiye Sipariş Tutarı 10,2 Milyar Doları Aştı

ASELSAN’ın Bakiye Sipariş Tutarı 10,2 Milyar Doları Aştı

2019 yılının ilk altı aylık döneminde yaptığı teslimatların yanı sıra 1,8 milyar dolar tutarında yeni sözleşme imzalayan ASELSAN’ın bakiye sipariş tutarı, 10,2 milyar doları aştı. 2018’i 9,1 milyar dolar bakiye siparişle kapatan ASELSAN, ulaştığı yeni rakamla, bugüne kadar ki en yüksek bakiye sipariş tutarına ulaştı.

ASELSAN’ın son dönemde imzaladığı sözleşmeler arasında 841 milyon avro değerindeki Ana Muharebe Tankı ALTAY’ın seri üretim projesi, 241 milyon dolar değerindeki Pakistan’a helikopteri ihracatına yönelik proje ve 113 milyon dolar değerindeki Modüler Geçici Üs Bölgesi Projesi gibi büyük projeler de bulunuyor

Öte yandan 2019 yılının başında Uluslararası Pazarlama Birimi’ni yeniden yapılandıran ASELSAN, Asya ve Afrika ülkelerindeki etkinliğini arttırıyor. Bu kapsamda, son olarak Gambiya’ya gerçekleştirilen ihracat ile ASELSAN kuruluşundan bu yana ihracat yaptığı ülke sayısını 64’e yükseltti.

Temmuz Ayında Yüksek Tahsilat

Haziran 2019 sonu itibarıyla satışlarını geçen yılın aynı dönemine göre %41 oranında arttırarak 9 milyar liraya ulaştıran ASELSAN’ın net kârındaki büyüme, aynı dönemde satışlardaki artışı da geçerek %42 olarak gerçekleşti.

ASELSAN’ın finansal tablolarındaki olumlu ivme Temmuz ayı tahsilat rakamlarına da yansıdı. Tahsilat tutarı, 2019 yılı ilk altı aylık ortalamasının oldukça üzerinde gerçekleşerek 690 milyon lirayı (122 milyon doları) aştı.

ASELSAN, savunma alanındaki liderliğini güçlendirerek 2019 yılını lira bazında en az %40 oranında büyüme ile kapatmayı hedefliyor.

 1,297 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.