Ana Sayfa Haberler ASELSAN’ın, Defense News Top 100 Listesindeki Yükselişi Sürüyor

ASELSAN’ın, Defense News Top 100 Listesindeki Yükselişi Sürüyor

Alper ÇALIK / savunmahaber.com

Amerikan Defense News dergisinin her yıl yaz aylarında açıkladığı ve dünyanın en büyük 100 savunma sanayisi şirketinin derlendiği Top 100 listesi, derginin 13 Ağustos tarihli sayısında yayınlandı. Geçtiğimiz yıllarda da Türk firmaları arasında ilk sırada yer alan ASELSAN, bu yıl da geleneği bozmadı. Firma, 2 sıra yükselerek 55’inci sırada yer aldığı listede, Türk firmaları arasındaki liderliğini de korudu. Firma, bu başarıya, 2017 yılında, savunma alanında kazandığı 1,424 milyar dolarlık ciro ile ulaştı.

ASELSAN, Top 100 listesine, ilk kez, 2006 yılında elde ettiği gelirleri ile 97’inci sıradan girmişti ve bugüne kadar listedeki istikrarlı yükselişini sürdürdü.

Firma tarafından aynı gün yayınlanan basın bülteninde, ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Prof. Dr. Haluk Görgün’ün konu ile ilgili demecine yer verildi. Türk Silahlı Kuvvetlerinin elektronik cihaz ve sistem ihtiyacı söz konusu olduğunda, kendilerinin en önemli kaynak olduklarını söyleyen Prof. Dr. Haluk Görgün, şunları ilave etti: “ASELSAN, teknolojide tam bağımsız olmanın yanı sıra, dünyanın en iyilerinden biri olma hedefi ile çalışmaya devam ediyor. Bunu yaparken de milli ve yerli çözümler üretmek vazgeçilmez hedefimizdir. Başta savunma alanında olmak üzere Türkiye’nin teknolojik bağımsızlığı ve gelişimi için çalışmaya devam edeceğiz. Sürdürülebilirlik hedefimiz doğrultusunda uluslararası ticari ilişkileri güçlendirerek dünya çapında ihracatımızı artırmak ve Türkiye’nin 2023 hedeflerine destek olmayı için çalışıyoruz.”

 1,086 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.