Ana Sayfa Haberler ASELSAN’ın İkincil Halka Arzında, Talepler Toplanmaya Başlandı

ASELSAN’ın İkincil Halka Arzında, Talepler Toplanmaya Başlandı

ASELSAN; 1 milyar lira olan ödenmiş sermayesini 1 milyar 140 milyon liraya çıkartmak maksadıyla gerçekleştirdiği ikincil halka arzında, 31 Mayıs’ta talep toplamaya başladı.

Bu süreçte, mevcut ana ortağın yeni pay alım hakkı (rüçhan hakkı) kısıtlanmak suretiyle, nominal değeri 140 milyon lira olan paylar halka arz edilecek. Bu payların %60’ını yurtiçine tahsis eden ASELSAN, bu tahsisatın da yarısını bireysel yatırımcılara ve diğer yarısını da kurumsal yatırımcılara ayırdı. Yurtdışı kurumsal yatırımcıların payı ise %40 ile sınırlandırıldı.

Yeni paylar, 1 lotu (1 lira nominal değerli payı) 21,35-26,00 lira fiyat aralığında talep toplanmak suretiyle halka arz edilecek.

1 Hazirana kadar sürecek talep toplama dönemi sonrasında, ASELSAN paylarının 7 Haziran Perşembe günü Borsa İstanbul’da tekrar işleme açılması planlanıyor.

 932 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.