Ana Sayfa Haberler ASELSAN’ın Yeni Telemetri Sistemi Faaliyete Geçti

ASELSAN’ın Yeni Telemetri Sistemi Faaliyete Geçti

ASELSAN, Eylül ayında yayınladığı a bülten’in 3’üncü sayısında, ASELSAN Güdüm Sistemleri ve Aviyonik Silah Entegrasyonu Müdürlüğü tarafından geliştirilen, Mobil Telemetri Sistemi’nin, kullanılmaya başlandığını duyurdu.

Haberde; sistemin, hava aracı entegrasyon faaliyetleri kapsamında kullanıl¬mak üzere hazırlandığı ve ilk olarak Konya Karapınar atış sahasında, Lazer Güdüm Kiti (LGK) Projesi uçuş testlerinde, F-4E/2020 uçağından atılan LGK-84 mühimmatının, taşıma ve atış anındaki verilerini toplamada kullanıldığı bildirildi.

Mobil Telemetri Sistemi; S-band anten, dual channel telemetry receiver, V/UHF telsiz, network timeserver, demodulation yazılımı, altı adet ekran, görüntü dağıtım ünitesi ve jeneratör römorkunun bir araya getirilmesiyle oluşturuldu. Sistem sayesinde, hava araçlarından ve mühimmatlardan alınan veriler canlı olarak takip edilebilecek ve kayıt altına alınabilecek.

 1,490 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.