Ana Sayfa Haberler ASFAT Genel Müdürlüğüne Behcet Karataş Atandı

ASFAT Genel Müdürlüğüne Behcet Karataş Atandı

Milli Savunma Bakanlığına (MSB) bağlı Askeri Fabrika ve Tersane İşletme AŞ’de (ASFAT) görev değişikliği yaşandı. ASFAT Yönetim Kurulu toplantısının ardından görevinden ayrılan Esad Akgün’ün yerine, 29 Aralık 2023 tarihi itibariyle, ASELSAN Savunma Sistem Teknolojileri Genel Müdür Yardımcısı Behcet Karataş atandı.

Behcet Karataş Kimdir?

1964’te Aydın’da doğan Behcet Karataş, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini de aynı üniversitede tamamlayan Karataş, çalışma hayatına 1989 yılında Türkiye Elektrik Kurumu’nda başladı. 1993 yılında mühendis olarak ASELSAN’a geçiş yapan Karataş, Uzaktan Komutalı Silah Sistemleri Program Müdürlüğü, Savunma Sistem Teknolojileri Sektör Başkanlığı Entegre Lojistik Destek Direktörlüğü ve Savunma Sistem Teknolojileri Sektör Başkanlığı Deniz Sistemleri Program Direktörlüğü görevlerini sürdürdü. 3 Kasım 2020’den bu yana Savunma Sistem Teknolojileri Sektör Başkanlığı’ndan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Karataş, 29 Aralık 2023’te ASFAT Genel Müdürlüğü görevine getirildi.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.