Ana Sayfa Haberler ASFAT, Kuruluşunun 5’inci Yılında Devler Arasına Girdi

ASFAT, Kuruluşunun 5’inci Yılında Devler Arasına Girdi

Milli Savunma Bakanlığına (MSB) bağlı Askeri Fabrika ve Tersane İşletme A.Ş. (ASFAT), kuruluşunun 5’inci yılında, dünyanın en iyi savunma ve havacılık sanayisi şirketlerinin yer aldığı Defence News Top 100 listesine girmeyi başardı. MSB’nin haftalık basın bilgilendirme toplantısının ana gündemi ASFAT’ın başarısı oldu. Devler listesine 100’üncü sıradan giren ASFAT, en yüksek büyüme oranına sahip savunma sanayisi şirketi unvanını da aldı. MSB bünyesinde 12 Ocak 2018 tarihinde kurulan ASFAT, 27 askeri fabrika ve 9 tersanesi ile Türkiye’nin savunma ve havacılık sanayisine hizmet veriyor.  

Yerlilik ve Millilik Oranı Yüzde 80’e Ulaştı

Toplantıda, Türk savunma ve havacılık sanayisinin yerlilik ve millilik oranının yüzde 80’lere ulaştığına vurgu yapılırken, MSB Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Deniz Albay Zeki Aktürk, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “Yerlilik ve millilik oranı yüzde 80’lere ulaşan savunma sanayimizde, ürünlerimizin katkısıyla kahraman ordumuzun kara, deniz, hava ve siber harekât alanlarında etkinliği ve caydırıcılığı her geçen gün daha da artmaktadır.” dedi. Toplantının diğer gündem maddeleri terörle mücadele, sınır güvenliği, Suriye konusu, Ukrayna tahıl koridoru, Ege, Akdeniz ve Kıbrıs’ta yaşanan gelişmeler, doğal afetlerle mücadele ve Askeralma Kanunu olarak sıralandı. Aktürk, toplantının sonunda basın mensuplarının sorularını da cevaplandırdı.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.