Ana Sayfa Haberler ASFAT’tan Azerbaycan’a, 20 Adet Mekanik Mayın Temizleme Teçhizatı İhracatı

ASFAT’tan Azerbaycan’a, 20 Adet Mekanik Mayın Temizleme Teçhizatı İhracatı

AFSAT liderliğinde, kamu ve özel sektör iş birliğiyle geliştirilen Mekanik Mayın Temizleme Teçhizatı  (MEMATT) ile ilgili bir ihracat haberi geldi. MEMATT, ilk defa 2 Ekim’de, Kayseri 2’nci Ana Bakım Fabrika Müdürlüğünde basına tanıtıldıktan yaklaşık iki ay sonra, 9 Aralık’ta bu sefer Azerbaycan’a ihracat başarısı yakaladı. AFSAT’ın konuyla ilgili duyurusunda MEMATT’ın Milli Mayın Faaliyet Merkezi (MAFAM) tarafından sertifiye edildiğine vurgu yapıldı. Bu projeyle MAFAM’ın uluslararası sertifikasyon kabiliyetine kavuştuğu da ifade ediliyor.

Azerbaycan’a 20 adet ihraç edilecek MEMATT, 1,7 m genişliğindeki bir şeritte, 25 cm derinlikteki mayınları temizleyebiliyor ve 500 metre mesafeden kumanda edilebiliyor. Gövdesi, Armoks 500T zırh çeliğinden üretilen araç, çelik paletlere ve 12,560 kg toplam ağırlığa sahip.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.