Ana Sayfa Haberler Asis, Elektronik Alanındaki 10 Yılı Aşkın Tecrübesini, ASİSGUARD ile Savunmaya Taşıyor

Asis, Elektronik Alanındaki 10 Yılı Aşkın Tecrübesini, ASİSGUARD ile Savunmaya Taşıyor

Kurulduğu 2007 yılından bu yana, akıllı bilet sistemleri, otomasyon sistemleri, araç takip sistemleri, kartlı geçiş ve kişi sayma sistemleri üzerinde Ar-Ge çalışmaları yürüterek yazılım geliştirmekte olan Asis Elektronik ve Bilişim Sistemleri A.Ş. (Asis), bu yıl içerisinde hayata geçirdiği ASİSGUARD ile savunma ve havacılık sektörüne adım atıyor.

Savunma ve havacılık sahnesine, özgün olarak geliştirdiği ürünleri ile çıkan ve 25 Nisan’da düzenlediği basın toplantısı ile faaliyetleri hakkında bir bilgilendirmede bulunan ASİSGUARD, IDEF’19 fuarında bu ürünleri sergilemeye hazırlanıyor. Firmanın sergileyeceği ürünler şu şekilde sıralanıyor:

  • SONGAR Silahlı Drone Sistemi,
  • SALGUR Vurucu Mikro Drone,
  • YAZGUR Elektro Optik Kamera Sistemleri ve
  • SADAK Askeri Kara Araçları Elektronik Sistemleri Ailesi

ASİSGUARD’ın askeri ve güvenlik amaçlı her türlü operasyonda hem gündüz hem gece etkin olarak kullanılmak üzere geliştirdiği SONGAR, otomatik atış stabilizasyonuna sahip bir drone sistemi. Birkaç drone ile eş zamanlı görev yapabilen bu sistem, hedef bölgenin tespiti, tehdidi etkisiz hale getirilmesi, operasyon sonrası hasar tespiti ve gerçek zamanlı görüntü aktarımı gibi kritik birçok görevi yerine getiriyor.

Drone ailesinin bir diğer ürünü olan SALGUR ise gizli ya da özel operasyonlarda kullanılmak üzere keşif, gözetleme, dinleme ve saldırı olmak üzere dört ayrı çalışma modunda görev yapabiliyor.

Araç elektroniği grubu SADAK ürün ailesi ise Araç İçi konuşma Sistemi, Siren ve Anons Sistemi, Sürücü Bilgi Sistemi, Asis Karakutu, Merkezi Lastik Şişirme Sistemi ve Askeri Araç Sağlık ve Kullanım İzleme Sistemi’nden oluşuyor.

ASİSGUARD Genel Müdürü Ayhan Sunar, şunları söyledi: “ASİSGUARD olarak imkan ve kabiliyetlerimizi, savunma sanayine yenilikçi teknolojiler kazandırmak için kullanmaya odaklanmış durumdayız. Bugün ürün ailemizde öne çıkan drone sistemlerimiz ile askeri kara araçları için geliştirdiğimiz elektronik sistemler, mevcut ihtiyaçları karşılamanın ötesinde savunma kabiliyetlerimizi ileri taşıyacak son derece önemli çözümler sunuyor.”

Başta Türkiye olmak üzere dost ülkelerin de envanterlerine girme hedefiyle çalıştıklarının altını çizen Sunar, sözlerine şöyle devam etti: “2019 yılında ürün gamımızı genişletmekle birlikte ihracat anlamında da başarılı işlere imza atmayı amaçlıyoruz. Türki Cumhuriyetler, Malezya, Endonezya, Pakistan gibi ülkeler ile Hicaz Yarımadası ve Kuzey Afrika hedef pazarımızı oluşturan bölgeler arasında yer alıyor.”

 3,031 Toplam Görüntüleme,  2 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.