Ana Sayfa Haberler Asis Elektronik ve Zemana’dan, Gerçeklik Algısını Kör Eden “Deepfake” Tehdidine Karşı Yerli Çözüm

Asis Elektronik ve Zemana’dan, Gerçeklik Algısını Kör Eden “Deepfake” Tehdidine Karşı Yerli Çözüm

Asis Elektronik ile birleşen siber güvenlik alanında online çözümler sunan Türkiye merkezli uluslararası siber güvenlik sağlayıcısı Zemana, yapay zeka teknolojileriyle manipüle edilen sahte içerikler ile ünlü yıldızlar ve politikacılardan başlayıp, kısa sürede “gerçeklik algısını kör ederek” herkesi hedef alacak deepfake tehdidini online olarak tespit edebilen Deepware Scanner’ı geliştirdi.  Deepware Scanner’ın tanıtımı, 18 Kasım’da düzenlenen basın toplantısı ile gerçekleştirildi.

 

Deepware Scanner, dünyanın çevrimiçi ilk deepfake dedektörü olma özelliğini taşıyor. İnsan görüntü ve seslerine yapılan müdahaleyle üretilen sahte içerikleri yakalayarak tespit eden Deepware Scanner, siber güvenliğin son zamanlarda karşı karşıya olduğu en yeni ve en tehlikeli tehditlerden “deepfake”e karşı çözüm sunuyor.

 Ülkelerin ve toplumların güvenliği adına kritik bir çözüm geliştirdiklerini vurgulayan Teknolojiden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Yağızhan Atmaca, “Bugüne kadar ortaya çıkan deepfake örneklerinde, insanların jest ve mimiklerini birebir taklit eden yüz takası, tüm vücut sentezi, ses takası gibi birçok farklı yöntem kullanılıyor. Deepfake tahlikesine karşı etkili bir çözüm sunmak üzere geliştirdiğimiz Deepware Scanner, çok katmanlı mekanizmasıyla manipüle edilmiş videoları anında yakalamak üzere programlanan bir yazılım olma özelliği taşıyor. Siber güvenlik adına önemli bir hizmet sağlayan Deepware Scanner ile dünya pazarını hedefliyoruz. Tehlike büyük ve hepimizi derinden sarsacak nitelikte. Geliştirdiğimiz bu yeni teknoloji, manipüle edilmiş tehlikeyi hızla tespit edecek” dedi.

 2,842 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.