Ana Sayfa Haberler ASİSGUARD’ın Yeni Genel Müdürü Mustafa Barış Düzgün Oldu

ASİSGUARD’ın Yeni Genel Müdürü Mustafa Barış Düzgün Oldu

Askeri kara araçları elektroniği, otonom mikro, mini ve orta sınıf İHA’lar, elektro-optik, sınır güvenliği, yapay zeka ve büyük veri alanlarında sistem, alt sistem, donanım ve yazılım geliştirme üzerine faaliyet gösteren ASİSGUARD’ın yeni Genel Müdürü olarak Mustafa Barış Düzgün atandı. Gelişme, firma tarafından 11 Ağustos’ta paylaşıldı.

Atama kararı, ASİSGUARD Kurucu Genel Müdürü Ayhan Sunar’ın emeklilik kararı almasının ardından alındı. ASİSGUARD’da daha önce Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürüten Düzgün, Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü mezunu. ODTÜ’de yine aynı bölümde, Yüksek Lisans eğitimi de bulunan Düzgün, kariyerine 1997 yılında ASELSAN’da başladı ve kurumun, Mikroelektronik, Güdüm ve Elektro-Optik Sektör Başkanlığı’nda (MGEO) sırasıyla, Tasarım Mühendisi, Elektronik Tasarım Takım Liderliği ve Elektronik Tasarım Müdürü olarak görev yaptı. 2018 yılında DIGITEST Elektronik’e İş Planlama, İnsan Kaynakları, Kalite Yönetimi, Sözleşme Yönetimi ve Ar-Ge’ den sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak geçen Düzgün, 2019 Nisan ayında ASİSGUARD’da Mühendislik ve Teknoloji Direktörü olarak göreve başladı. Düzgün, 2020 Mart ayından bu yana ise ASİSGUARD’da Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütüyordu.

Evli ve 2 çocuğu bulunan Düzgün, İngilizce biliyor. 

MSI Dergisi olarak, Mustafa Barış Düzgün’e, yeni görevinde başarılar diliyoruz.

 2,857 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.