Ana Sayfa Haberler Askeri Lojistik ve Destek Zirvesi, Savunma ve Havacılık Sektörünü Üçüncü Kez Buluşturuyor

Askeri Lojistik ve Destek Zirvesi, Savunma ve Havacılık Sektörünü Üçüncü Kez Buluşturuyor

Askeri Lojistik ve Destek Zirvesi (DLSS) Ankara Sanayi Odası (ASO) tarafından, Milli Savunma Bakanlığı (MSB) ve Savunma Sanayii Başkanlığının (SSB) destekleriyle 12 – 13 Aralık’ta Ankara’da düzenlenecek. Türk savunma sanayisinin lojistik alanındaki en yeni projelerini ve ürünlerini üçüncü kez sektör profesyonelleriyle buluşturacağı zirve, askeri lojistik alanında yerli ve yabancı uzmanlar, askeri personeller, akademisyenler, karar vericiler ve sanayicileri bir araya getirecek.

“DLSS Savunma ve Havacılık Sanayimize Önemli İş Birliği Fırsatları Sunuyor”

ASO Başkanı Seyit Ardıç, “Savunma ve havacılık sanayimiz, 2024 yılında yüzde 85 yerlilik oranına ulaşarak ülkemizin ihtiyaçlarını karşılamanın yanı sıra ihracatını da yüzde 83 oranında arttırarak 11 milyar dolara ulaştırmayı hedefliyor. Büyüyen ihracat hedefine ulaşabilmek için başta dost ve müttefik ülkeler olmak üzere ihracat pazarının daha çok geliştirilmesi gerekiyor. DLSS, askeri lojistik alanında yerli üreticilerimizi uluslararası karar vericilerle buluşturarak önemli bir ihracat üssü olmayı amaçlıyor. Zirve, özellikle yabancı ülkelerden katılacak karar vericilerle tanışma ve iş birliği fırsatları sağlayacak.” dedi.

ASO Başkanı Seyit Ardıç

Güçlü Lojistik Avantaj Sağlıyor

Son teknolojik ürünler ve çözümlerin ilk kez DLSS’de tanıtılacağı vurgusunu yapan Ardıç sözlerine şöyle devam etti: “Türkiye’nin yakın çevresinde ne yazık ki savaşlar son bulmuyor. Böyle bir coğrafyadaysanız askeri yatırımlarınızı güçlü ve dinamik tutmalısınız. Bu noktada lojistik büyük avantaj sağlıyor. Milli üreticilerimiz, hava, deniz, demir yolu, kara alanlarında ve bunların kombinasyonu üzerinde geniş bir yelpazede lojistik çözümleri üzerinde çalışıyor. Lojistiğe özel düzenlediğimiz bu etkinlik, milli üreticilerimiz için çok önemli.”

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.