Ana Sayfa Haberler ASO’nun Ödül Töreninde, Sektör Firmaları da Ödül Aldı

ASO’nun Ödül Töreninde, Sektör Firmaları da Ödül Aldı

Alper ÇALIK / savunmahaber.com

Ankara Sanayi Odası (ASO), düzenlediği 54’üncü Yıl Ödül Töreninde, 54 firmaya ödüller verdi. Savunma ve havacılık sanayisinden de pek çok firma törende ödül aldı. Ödüller; ihracat, kurumlar vergisi, gelir vergisi, AR-GE merkezi, patent, yaratılan katma değer ve istihdam kategorilerinde verildi. Gelişme, ASO’nun İnternet sitesinden 22 Ocak’ta duyuruldu.

Ödül törenine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu ve Ekonomi eski Bakanı ve ASO şeref üyesi Zafer Çağlayan da katıldı.

Ödül töreninde bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara il sınırları içinde faaliyet gösteren 13 organize sanayi bölgesinin, üretimin her alanında Türkiye’ye ve dünyaya hizmet verdiğini ve Ankara’nın, özellikle savunma ve havacılık sanayisinde iyi bir damar yakaladığını kaydetti.

Kategorilere göre sektörden ödül alan firmalar şunlar oldu:

 

İhracat Ödülü:
ASELSAN
FNSS
ROKETSAN
TUSAŞ

Kurumlar Vergisi Ödülü:
STM

Patent Ödülü:
ASELSAN
ROKETSAN

AR-GE Merkezi Ödülü:
AKANA MÜHENDİSLİK
ASELSAN
STM

Yaratılan Katma Değer Ödülü:
ASELSAN
ROKETSAN
TUSAŞ

İstihdam Özel Ödülü:
TUSAŞ

 1,431 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.