Ana Sayfa Haberler ASPİLSAN Enerji, 42. Yıl Dönümünü İhracat Hedefiyle Kutluyor

ASPİLSAN Enerji, 42. Yıl Dönümünü İhracat Hedefiyle Kutluyor

Kayserili hayırsever vatandaş ve kuruluşların yaptıkları bağışlarla kurulduğu 1981 yılından günümüze, elektrik bataryalarına odaklı faaliyetler yürüten ASPİLSAN Enerji, kuruluşunun 42. yıl dönümünü, 31 Mart tarihinde yayınladığı basın bülteniyle kutladı. 2023 yılı itibarıyla odaklarının ihracat olacağını belirten ASPİLSAN Enerji Genel Müdürü Ferhat Özsoy, özellikle Avrupa pazarını hedeflediklerini ve küresel tedarik zincirindeki aksamanın, bu bölgeye en yakın üretici olarak, ASPİLSAN’ın başarı şansını arttırdığını kaydetti.

Ferhat Özsoy şirketin 42. yılı ile ilgili yaptığı açıklamada: “Tam 42 yıldır ülkemizin enerji sistemleri alanında dışa bağımlılığını azaltacak çö­zümler sunmayı hedefliyoruz. 2021-2022 yılları arasında ASPİLSAN Enerji’nin en önemli odak konusu, Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı’nın (TSKGV) desteğiyle başladığımız ve sürdürdüğümüz lityum iyon pil üretim tesisi yatırımımız oldu. ASPİLSAN Enerji olarak pil üretimini yerli ve milli olarak yapma konusunda çok önemli bir yol kat ettik. Çok kısa bir zamanda bu yatırımın hayata geçmesi, ciddi bir emekle mümkün oldu. Tesisimizde üretilen piller ile hem savunma sanayi hem de özel sektörün ihtiyacı yerli ve milli olarak karşılanmakta hem de ilerleyen dönemlerde farklı tip, boyut ve teknolojilerdeki pil hücrelerinin de geliştirilmesi çalışmalarına devam edilmektedir. Ürettiğimiz piller telsiz, jammer, robotik sistem, silah sistemi, elektrikli el aletleri, medikal, hibrit araçlar (HEV), akıllı tekstil ürünleri bataryaları, e-bisiklet, e-scooter, forklift, UPS sistemleri (mini EDS) ve enerji depolama sistemlerinde kullanılabilmektedir.” dedi.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.