Ana Sayfa Haberler ASPİLSAN Enerji, Akü Alanında Bir Başarıya Daha İmza Attı

ASPİLSAN Enerji, Akü Alanında Bir Başarıya Daha İmza Attı

ASPİLSAN Enerji’nin Raylı Sistem Araç Aküleri’nin Nikel Kadmiyum Fiber (Ni-Cd Fiber) teknolojisi, Kayseri Ulaşım A.Ş. araçlarında test edildi ve onaylandı.

11 Mayıs’ta paylaşılan bilgilere göre, ASPİLSAN Enerji tarafından tasarlanan ve gerekli standartları da karşılayarak üretilen, Türkiye’de de bir ilk niteliğini taşıyan raylı sistem araç aküleri, Kayseri Ulaşım A.Ş. teknik personeli nezaretinde yapılan laboratuvarda iklimlendirme ve operasyonel çalışma testlerini başarıyla geçti. Daha sonra Kayseri Ulaşım A.Ş.ye ait araçlarda test edilerek, güvenilirlik ve performans bakımından onaylandı. Performans noktasında kendisini kanıtlayan aküler, aktif olarak Kayseri Ulaşım A.Ş.ye ait araçlarda kullanılmaya başlandı.

Fiber Ni-Cd aküler, Türkiye’de, tasarlanarak üretilen ilk raylı sistem araç aküleri olma özelliğini taşıyor.

ASPİLSAN Enerji, 7 Mayıs’ta yaptığı duyuruyla, Raylı Sistem Araç Aküleri’nin, sertifikalandırıldığını duyurmuştu. Bu kapsamda, ASPİLSAN Enerji’nin Raylı Sistem Aküleri, uluslararası EN 60077-1, IEC 60623, EN 45545-2, IEC 61373, IEEE 1568 ve UIC 854-R standartlarına uygunluğu, “Uygunluk Tasdik Sertifikası” ile belgelenmişti.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.