Ana Sayfa Haberler Ar-Ge Projesi Sayısı Sıralamasında 36. Olan ASPİLSAN Enerji, Geleceğe Bakıyor

Ar-Ge Projesi Sayısı Sıralamasında 36. Olan ASPİLSAN Enerji, Geleceğe Bakıyor

ASPİLSAN Enerji, son dönemde yürüttüğü Ar-Ge çalışmaları ile hem farklı sektörlere de açılmayı hem de dünya genelinde rekabet edebilecek çözümler sunmayı hedefliyor. Firma, 15 Ekim’de yayınladığı basın bülteni ile bu çalışmaları ile ilgili bilgilendirme yaptı. Bültende, ASPİLSAN Enerji’nin, Turkish Time dergisi tarafından Haziran ayında açıklanan AR-GE 250 çalışmasında, Ar-Ge projesi sayısına göre Türkiye’nin en çok proje yürüten 36. firması olduğunun altı çizildi.

Firmanın Ar-Ge faaliyetlerine yönelik verdiği öneme ilişkin açıklamalarda bulunan ASPİLSAN Enerji Genel Müdürü Ferhat Özsoy, şunları söyledi: “ASPİLSAN Enerji olarak sektörümüzdeki inovatif çözümleri ve ileri teknolojileri sıkı takip ediyoruz. Yenilikçi çözümlere ulaşmak ve bunları ülkemize kazandırmak adına birçok alanda Ar-Ge faaliyetleri yürüttüğümüz gibi dünyadaki firmaları ve teknolojik gelişmeleri de yakından izliyoruz. Enerji sektöründeki son teknolojilerin dünya ile aynı anda ülkemizde de kullanılmasını sağlamaya yönelik gerek uluslararası alanda Ar-Ge iş birlikleri gerekse üretim imkânları üzerine çalışmalarımızı yürütüyoruz.

Bu kapsamda Kayseri, Ankara, İstanbul ve Edirne’de bulunan dört ayrı Ar-Ge merkezimizde yürüttüğümüz çalışmalarla 2020 yılında Ar-Ge proje sayısına göre ülkemizin en çok proje yürüten 36. firması olarak yerimizi alırken, 2020 yılında Ar-Ge harcamalarında ise 182. şirket olduk. Yerli ve milli imkânlarla Türk mühendislerinin emeği ile savunma sanayiimizin gelişmesi, ülke sanayimizin güçlenmesine önemli katkı sağlayacağı gibi aynı zamanda dışa bağımlılığımızı da azaltacaktır.

ASPİLSAN Enerji olarak vizyonumuz; ülkemizin teknoloji ve yenilenebilir enerji hedeflerine ulaşabilmesini sağlamak adına yenilikçi yaklaşımlar geliştirmektir. Bu doğrultuda da küresel anlamda enerji çözümleri üretebilmek için tüm faaliyetlerimizi çizdiğimiz stratejiden çıkmadan emin adımlarla yürütüyoruz.”

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.