Ana Sayfa Haberler ASPİLSAN Enerji ve Asisguard, Batarya Yönetim Sistemleri ve Güç Dağıtım Sistemleri için El Sıkıştı

ASPİLSAN Enerji ve Asisguard, Batarya Yönetim Sistemleri ve Güç Dağıtım Sistemleri için El Sıkıştı

ASPİLSAN Enerji ve Asisguard, batarya yönetim sistemleri ve güç dağıtım sistemleri üzerine yapılacak ortak çalışmaları konu alan bir Stratejik İş Birliği Sözleşmesi imzaladı. ASPİLSAN Enerji tarafından 15-17 Aralık tarihlerinde Kayseri’de düzenlenen 6. Pil Teknolojileri Çalıştayı’nın ilk gününde gerçekleştirilen törende, sözleşmeye, ASPİLSAN Enerji Genel Müdürü Ferhat Özsoy ve Asisguard Genel Müdürü M. Barış Düzgün imza attı.

Kasım ayındaki SAHA EXPO sırasında da benzer konuları kapsayan bir mutabakat muhtırası imzalayan taraflar, yeni anlaşma ile birlikte ortak olarak yürütecekleri çalışmaları bir adım öteye taşımayı hedefliyor.

ASPİLSAN Enerji, askeri sistemlerde kullanılan farklı batarya çözümleri geliştiriyor.

İmza töreninde bir konuşma yapan ASPİLSAN Enerji Genel Müdürü Ferhat Özsoy, şunları söyledi: “Savunma ve kamu güvenliği teknolojilerine yönelik faaliyetlerini öz kaynaklarıyla geliştiren, yüzde yüz yerli sermayeye sahip bir Türk firması olan Asisguard ile imzaladığımız iş birliği anlaşması sonrasında birlikte başarılı çalışmalara imza atacağımıza şüphemiz yoktur. Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı şirketlerinden biri olan ASPİLSAN Enerji olarak Asisguard ile Batarya Yönetim Sistemi, Güç Dağıtım Sistemleri gibi teknolojilerin faaliyet ve ilgi alanlarında yürütmeyi planladığımız projelerde çalışıyor olacağız. Bu kapsamda ülke ekonomisine hizmet ederek endüstrimizin gelişimine destek olmaya devam edeceğiz.”

Asisguard, insansız hava aracı çözümler ile hem Türk hem de uluslararası kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılıyor.

Asisguard Genel Müdürü M. Barış Düzgün ise “Türkiye’nin savunma sanayi için fedakârca çalışan ve önemli sanayi kuruluşlarından olan ASPİLSAN Enerji ile birlikte çalışacak olmaktan büyük mutluluk ve gurur duyuyoruz.  Sn. Ferhat Özsoy’un nezdinde ASPİLSAN Enerji ve tüm çalışanlarına bu zamana kadar ki değerli katkılarından ötürü teşekkür ediyoruz. SAHA EXPO’da atılan imzanın arkasından yapılan çalışmalar bizi bir adım daha ileri götürdü. Birlikte çalışılacak alanları belirledik… Bundan sonra iş birliğimiz güçlenerek devam edecek.” dedi.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.