Ana Sayfa Haberler ASPİLSAN Enerji, HAVELSAN Bulut Bilişim Teknolojisine Geçti

ASPİLSAN Enerji, HAVELSAN Bulut Bilişim Teknolojisine Geçti

ASPİLSAN Enerji’nin, HAVELSAN Bulut Bilişime geçişi ve Yeni Depo ve İdari binasının açılışı için 29 Ocak’ta, Kayseri’de bir tören gerçekleştirildi.

Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı’nın (TSKGV) iki firması; ASPİLSAN Enerji ve HAVELSAN’ın bu önemli iş birliği, Türkiye’nin teknoloji ve yazılımdaki, yerlileşme ve millileşme hamlesinin örnekleri arasına eklendi. ASPİLSAN Enerji, HAVELSAN tarafından geliştirilen ve ilk kez TSKGV’nin hizmetine sunulan bulut bilişim teknolojisi ile;

  • Sunucu odaları ve network (ağ) alt yapısının yenilenmesi,
  • Network cihazlarının kurulum ve idamesinin sağlanması,
  • Sunucularının HAVELSAN’a taşınıp fiber hat üzerinden hizmet verilmesi ve
  • Tek bir noktadan bütün yerleşkelerinin yönetilmesi imkânına kavuşmuş oldu.

Başta TSKGV Genel Müdür Vekili Sadık Piyade olmak üzere ASPİLSAN Enerji ve HAVELSAN’ın üst yönetimlerinin katıldığı törende; ASPİLSAN Enerji’nin Ankara ve İstanbul ofislerine yapılan canlı bağlantılarla HAVELSAN Bulut Bilişim teknolojisi test edildi ve başarıyla çalıştığı teyit edildi.

Piyade, törende yaptığı konuşmada, HAVELSAN’ın Bulut Bilişim Hizmetini ASPİLSAN Enerji’de de başarıyla uygulayacağından emin olduğunu belirterek “ASPİLSAN Enerji’nin arkasına aldığı bu güçle önemli başarılara imza atacağından kuşkum bulunmamaktadır.” dedi.

HAVELSAN Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mustafa Şenol ise HAVELSAN’ın kendi siber güvenlik ürünleriyle koruduğu bulut bilişim teknolojisinin son derece güvenilir, yerli ve milli bir çözüm olduğunu belirtti.

ASPİLSAN Yönetim Kurulu Başkanı İlhan Bölük de milli teknoloji adına yapılan bu iş birliğinin başta diğer TSKGV firmaları olmak üzere tüm yerli ve milli çalışmalara örnek teşkil edeceğine inandığını söyledi.

HAVELSAN Genel Müdürü Ahmet Hamdi Atalay, Türkiye’nin yazılımda yerlilik oranının artmasında HAVELSAN’ın çok önemli bir görev üstlendiğini belirtirken; ASPİLSAN Enerji Genel Müdürü Ferhat Özsoy ise HAVELSAN Bulut Bilişim teknoloji ile artık mekândan bağımsız olarak diledikleri yer ve zamanda, istenen dosya ve yazılım uygulamalarına erişim sağladıklarını söyledi.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.