Ana Sayfa Haberler ASPİLSAN Enerji Ortaklığında Düzenlenen “Kendi Enerjini Kendin Üret” Yarışması için Başvurular Başladı

ASPİLSAN Enerji Ortaklığında Düzenlenen “Kendi Enerjini Kendin Üret” Yarışması için Başvurular Başladı

ASPİLSAN Enerji ve Orta Anadolu Kalkınma Ajansı iş birliği ile düzenlenen “Kendi Enerjini Kendin Üret” proje fikri yarışması için başvurular başladı. Son başvuru tarihi 30 Mayıs olan yarışmayla savunma sanayisi ve enerji ekipmanları konusunda yüksek teknolojili ürünlerin geliştirilmesi ve nitelikli istihdamın arttırılması hedefleniyor.

Yarışma; güneş, rüzgâr, titreşim, ısı, hareket ve ses gibi kaynaklardan enerji üretilmesini ve üretilen enerjinin şarj edilebilir pil, batarya veya depolama sistemlerinde depolanmasını içeren projelerin geliştirilmesini ve bu projelere destek olunmasını amaçlıyor. İsteklilerin takımlar halinde katılabileceği yarışmaya, en az 2 kişilik, en fazla 4 kişilik ekipler başvurabiliyor. Yarışmada, lisans ve lisansüstü öğrenim gören öğrenciler ve mezuniyeti üzerinden fazla 5 yıl geçmiş olan kişiler yer alabiliyor.

Her takımın bir proje ile başvuracağı yarışma kapsamında, ön değerlendirme aşamasını geçen projelere, prototipleme konusunda proje başına 3 bin liraya kadar maddi destek sağlanacak. Ayrıca ihtiyaç duyulduğu takdirde, proje gruplarına ASPİLSAN Enerji tesislerinde laboratuvar, test, atölye ve mentörlük konusunda hizmetler de sunulabilecek. Detaylı proje raporu ve prototip değerlendirmesi sonucunda ise yarışmada ilk 3’e giren projeye aşağıdaki ödüller verilecek.

  • 1. olan proje ekibindeki her üyeye 7 bin TL
  • 2. olan proje ekibindeki her üyeye 5 bin TL
  • 3. olan proje ekibindeki her üyeye 3 bin TL

Bunun yanında, seçilen projelerin ekipleri, ASPİLSAN Enerji’nin 13-14 Ekim tarihlerinde 7.sini düzenleyeceği “Pil Teknolojileri Çalıştayı”na davet edilecek ve ekipler çalıştayda prototiplerini sergileme imkânı bulacak. Ayrıca yarışmada ilk 3’e giren ekiplerin üyelerine, ASPİLSAN Enerji’de istihdama yönelik olarak mülakat fırsatı sunulacak.

Yarışmanın hayata geçirilebilmesi amacıyla ASPİLSAN Enerji ve Orta Anadolu Kalkınma Ajansı arasında bir anlaşma da imzalandı. Anlaşmaya, Orta Anadolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Ahmet Emin Kilci ve ASPİLSAN Enerji Genel Müdürü Ferhat Özsoy imza attı.

Yarışma hakkında detaylı bilgi ve başvuru için: https://www.aspilsan.com/kurumsal/kendi-enerjini-kendin-uret-proje-yarismasi/

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.