Ana Sayfa Haberler ASPİLSAN Enerji, Milli Muharip Uçak’ın Bataryalarını Tasarlamaya Başladı

ASPİLSAN Enerji, Milli Muharip Uçak’ın Bataryalarını Tasarlamaya Başladı

ASPİLSAN Enerji Genel Müdürü Ferhat Özsoy, Milli Muharip Uçak’ta kullanılacak bataryaları tasarlamaya başladıklarını söyledi. ASPİLSAN Enerji tarafından 15-17 Aralık tarihlerinde Kayseri’de düzenlenen 6. Pil Teknolojileri Çalıştayı’nın son gününde bir konuşma yapan Özsoy, firmayla ilgili güncel gelişmeleri paylaştı.

Özsoy, havacılık aküleriyle ilgili olarak şunları söyledi: “Uçak akülerinde ise Milli Muharip Uçak dahil Türkiye’de geliştirilen tüm hava araçlarıyla ilgili TUSAŞ tarafından yapılan projelerin aküleri ASPİLSAN Enerji tarafından geliştirilmeye başlanmıştır. Bunlar ciddi akülerdir. Özellikle Milli Muharip Uçak’ta kullanılan aküler bir nevi F-35’tekilerin daha da üstünde nitelikte olan akülerdir. Bunların tasarımına başlanmıştır. Orada da ciddi bir sorumluluk üstlenmiş durumdayız.”

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.