Ana Sayfa Haberler ASPİLSAN Enerji, Ürünlerinin Sınır Güvenliğinde Kullanımını Anlattı

ASPİLSAN Enerji, Ürünlerinin Sınır Güvenliğinde Kullanımını Anlattı

Bu yıl 3. kez düzenlenen Askeri Radar ve Sınır Güvenliği Zirvesi’ne katılan ASPİLSAN Enerji, etkinlik süresince, sunduğu çözümlerin sınır güvenliği kapsamında kullanımını anlattı.

ASPİLSAN Enerji Genel Müdürü Ferhat Özsoy, 5-6 Ekim tarihlerinde düzenlenen etkinlik ile ilgili şunları söyledi: “Uluslararası Askeri Radar ve Sınır Güvenliği Zirvesi’nde kuvvet komutanlıklarının aktif katılımı ile savunma sanayi sektörünün temsilcileri bir araya gelmiştir. Ayrıca yerli üreticiler yabancı ülke firmalarının yetkilileri ile tanışıp görüşme imkânı bulmuşlardır.

ASPİLSAN Enerji, standında, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ı da ağırladı.

Savunma Sanayinin geleceğine dair oldukça stratejik bir öneme sahip olan sınır güvenliğinin ve radar sistemlerinin ele alındığı bu zirvede biz de ASPİLSAN Enerji olarak çözümlerimizi paydaşlarımıza tanıtma fırsatı yakaladık. Ayrıca ‘Terör ve Hudut Güvenliği Oturumunda’ bu konuda geliştirdiğimiz ürünlerimizi zirveye gelen katılımcılara aktardık.

Özellikle son zamanlarda yaşanan savaşlar ve sınır komşumuz olan ülkelerdeki olaylar neticesinde sınırlarımıza yönelik güvenlik sistemleri ile ilgili ihtiyaç daha da artmıştır. Savunmanın olmazsa olmaz unsurları arasında gözetleme ve erken ihbar uygulamaları sistemlerinin vazgeçilmez olduğunu söyleyebiliriz. ASPİLSAN Enerji olarak sınır güvenlik sistemlerinin kesintisiz işlemesi adına yenilikçi yaklaşımlarla geliştirdiğimiz batarya çözümlerimizi ülkemizin hizmetine sunmaktayız.

ASPİLSAN Enerji olarak savunma sanayinin enerji anlamındaki her ihtiyacına yönelik çözümleri dışa bağımlılığı azaltmak adına her geçen gün daha da büyüyen hedeflerle geliştirdiğimizin altını çizmek isterim.”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ASPİLSAN Enerji standını ziyaret etti.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.