Ana Sayfa Haberler ASPİLSAN Enerji, Pil Teknolojileri ve Enerji Sistemlerini, 4’üncü Kez Masaya Yatırdı

ASPİLSAN Enerji, Pil Teknolojileri ve Enerji Sistemlerini, 4’üncü Kez Masaya Yatırdı

ASPİLSAN Enerji tarafından her yıl düzenlenen ve artık geleneksel hale gelen olan Pil Teknolojileri ve Enerji Sistemleri Çalıştayı’nın 4’üncüsü, 19-20 Aralık tarihlerinde Kayseri’de gerçekleştirildi.

Bu yıl Erciyes Üniversitesi iş birliği ile düzenlenen etkinlikte, Türkiye’de ve dünyadaki, pil teknolojileri ve enerji sistemlerindeki gelişmeler ele alındı. Çalıştay; savunma, havacılık, raylı sistemler, otomotiv ve telekomünikasyon gibi pek çok farklı sektörde söz sahibi kuruluşlardan önemli temsilcileri ve önde gelen üniversitelerden akademisyenleri bir araya getirdi.

Etkinliğin açılış konuşmalarını, ASPİLSAN Enerji Yönetim Kurulu Başkan Vekili Bedri Dursun, Erciyes Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Recai Kılıç ve Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı Genel Müdür Vekili Sadık Piyade yaptı.

 

Çalıştay boyunca, alanında uzman isimlerin konuşmacı olarak yer aldığı 6 farklı panel düzenlendi. Bu paneller sırası ile şunlar oldu.

  • Pil ve Batarya Teknolojilerindeki Gelişmeler
  • Savunma Platformlarında Batarya Teknolojilerinin Kullanım Alanları
  • Telekomünikasyonda Batarya Teknolojileri
  • Enerji Depolamada Elektronik/Yazılım Sistemleri
  • Alternatif Ulaşım/Taşımacılık Sektöründe Batarya Teknolojileri
  • Ulaşım / Taşımacılık Sektöründe Batarya Teknolojileri

 

 1,261 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.