Ana Sayfa Haberler ASPİLSAN Enerji, Pil Teknolojilerini, 7. Kez Sektör Profesyonelleri ile Masaya Yatırdı

ASPİLSAN Enerji, Pil Teknolojilerini, 7. Kez Sektör Profesyonelleri ile Masaya Yatırdı

ASPİLSAN Enerji, 7.Pil Teknolojileri Çalıştayı’na, 31 Ekim- 1 Kasım tarihleri arasında ev sahipliği yaptı. . Çalıştayda, dünya genelinde yaşanan enerji krizinden çıkılmasına yönelik alternatif çözümler ve bunların döngüsel ekonomi kapsamında uygulanması konuları ele alındı. Bu kapsamda “enerji krizi ve kaynak yönetimi”, “teknolojideki gelişmeler ve alternatif enerji çözümleri”, “pil geri dönüşümünün önemi ve kaynak tedarikindeki anlamı” olmak üzere üç ana temada 12 ayrı panel düzenlendi.

ASPİLSAN Enerji Genel Müdürü Ferhat Özsoy, pil teknolojileri çalıştayının önemine dikkat çekerek şunları kaydetti: “Batarya ve pil teknolojileri, günümüzün en öncelikli konuları arasında bulunuyor. Bundan dolayı da hem ulusal hem uluslararası çapta her geçen yıl daha da büyüyen bir katılımla çalıştayımızı düzenliyor olmak, bize ne kadar doğru bir rotada ilerlediğimizi gösteriyor. Pil teknolojileri çalıştayımız, sektörün ve dünya gündeminin nabzını tutan içeriklerle ekosisteme yön verecek fikirlerin belirlenmesi anlamında önem arz etmektedir.”

Özsoy, ASPİLSAN Enerji lityum iyon pil fabrikasının stratejik bir tesis olduğuna işaret ederek “Türk Silahlı Kuvvetlerinin ve özel sektördeki pek çok kurumun önemli bir ihtiyacı olan pil ve bataryaların yerli üretimiyle ilgili çok önemli bir ihtiyacı karşılamaktadır. Bu yerlileştirme ve millileştirme açısından çok kritik bir sürecin geride bırakıldığı bir aşamadır. Dünyada yaşanan enerji krizinde pil ve batarya açısından ülkemizin yurt dışına bağımlılığını ASPİLSAN Enerji olarak asgari seviyeye indireceğiz. Fabrikamızda üretilen silindirik pillerin özellikle savunma sanayinde, telsizlerde, taşınabilen her türlü sistemde, sivil alanda elektrikli süpürgelerden elektrikli bisikletlere, telekomünikasyon sektöründen enerji depolama sistemlerine, elektrikli araçlara kadar kullanıldığını belirtmek isterim.” ifadelerini kullandı.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.