Ana Sayfa Haberler ASPİLSAN Enerji, Silindirik Li-iyon Pillerinin İhracatına Başladı

ASPİLSAN Enerji, Silindirik Li-iyon Pillerinin İhracatına Başladı

ASPİLSAN Enerji, ASPİLSAN INR18650A28 Li-iyon pillerinin ihracatına başladı. Firma, gelişmeyi, 22 Şubat’ta yayınladığı basın bülteniyle duyurdu. Bültende, bu ihracatın, Türkiye için bir ilk olduğu da vurgulandı.

ASPİLSAN Enerji’nin 2022’nin üçüncü çeyreğinde seri üretimine başladığı ASPİLSAN INR18650A28 Li-iyon pilleri, yurt içinde yapılan testlerin yanı sıra yurt dışında da çok sayıda teste tabi tutulmuş ve hepsinden başarıyla geçmişti. İlk aşamada yurt içinde satışa çıkan piller, deprem bölgesinde ASPİLSAN Enerji tarafından sağlanan powerbanklerle de gündeme gelmişti.

Gelişme ile ilgili konuşan ASPİLSAN Enerji Genel Müdür Yardımcısı Nihat Aksüt, “Öncelikli hedefimiz cari açığı azaltmak maksadıyla yurt içi talebi karşılamaktı. Ancak pillerimize yurt dışından da oldukça yüksek bir ilgi var. Bu durumda sanırım üretimimizin önemli bölümünü ihraç edeceğiz. Bu kötü günlerde ülkemize iyi bir haber vermekten mutluluk duyduk.” dedi.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.