Ana Sayfa Haberler ASPİLSAN Enerji, Türkiye’de En Çok Ar-Ge Projesi Yürüten 33. Firma Oldu

ASPİLSAN Enerji, Türkiye’de En Çok Ar-Ge Projesi Yürüten 33. Firma Oldu

ASPİLSAN Enerji, 2021 yılı rakamlarına göre Türkiye’nin en çok Ar-Ge projesi yürüten 33. firması olduğunu açıkladı. Firma, 12 Ağustos’ta paylaştığı basın bülteninde, bu sıralamayla ilgili Turkishtime tarafından gerçekleştirilen “Ar-Ge 250” araştırmasını referans gösterdi.

ASPİLSAN Enerji Genel Müdürü Ferhat Özsoy, konuyla ilgili şunları söyledi: “Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfının desteğiyle başladığımız ve sürdürdüğümüz li-iyon pil üretim tesisi yatırımımız, dönüşüm ve büyüme anlamında 2021 yılında ASPİLSAN Enerji’nin en önemli konusu oldu. ASPİLSAN Enerji olarak pil üretimini yerli ve milli olarak yapma konusunda çok önemli bir yol katettik. Kayseri, Ankara, İstanbul ve Edirne’de bulunan dört ayrı Ar-Ge merkezimizde, inovatif çözümleri ve ileri teknolojileri sıkı takip ediyoruz. Ar-Ge merkezlerimizde ASELSAN, TUSAŞ ve Roketsan ürünlerine yönelik yüksek teknolojili batarya tasarım projelerinde önemli bir yol aldık. Bu bataryalar, ülkemizin kritik savunma sistemlerinin yerli ve milli olarak üretilmesine önemli katkılar sağlıyor olacak.”

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.