Ana Sayfa Haberler ASPİLSAN Enerji, Türkiye’nin İlk Yeşil Hidrojen Tesisi için İmza Atan Firmalardan Biri Oldu

ASPİLSAN Enerji, Türkiye’nin İlk Yeşil Hidrojen Tesisi için İmza Atan Firmalardan Biri Oldu

Balıkesir’in Bandırma ilçesinde kurulması planlanan “Yeşil Hidrojen Tesisi” için; Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA), ASPİLSAN Enerji, Enerjisa Üretim, Eti Maden ve TÜBİTAK MAM, 15 Şubat’ta düzenlenen bir törenle iş birliği protokolü imzaladı.

Törene, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Dr. Çetin Ali Dönmez’in yanı sıra GMKA Genel Sekreteri Abdullah Güç, ASPİLSAN Enerji Genel Müdürü Ferhat Özsoy, Enerjisa Üretim CEO’su İhsan Erbil Bayçöl, Eti Maden Genel Müdürü Serkan Keleşer ve TÜBİTAK MAM Başkan Vekili Prof. Dr. Ahmet Yozgatlıgil de katıldı.

Protokol kapsamında kurulacak olan ve Enerjisa Üretim’e ait olacak olan Bandırma Enerji Üssü’nde yeşil hidrojen üretimi yapılacak. Literatürde, yenilenebilir enerji kaynakları kullanılarak üretilen hidrojen, “Yeşil Hidrojen” olarak adlandırılıyor.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.