Ana Sayfa Haberler ASPİLSAN Enerji’nin Gelenekselleşen Çalıştayı, Bu Yıl 3’üncü Kez Düzenleniyor

ASPİLSAN Enerji’nin Gelenekselleşen Çalıştayı, Bu Yıl 3’üncü Kez Düzenleniyor

Alper ÇALIK / savunmahaber.com

ASPİLSAN’ın düzenlemekte olduğu 3’üncü Pil Teknolojileri ve Enerji Sistemleri Çalıştayı, 21 Aralık’ta, Kayseri’de gerçekleştirilecek.

Çalıştayda; büyük ölçekli sabit enerji depolama sistemleri ile havacılık ve raylı sistemlerde kullanılan akü sistemleri alanlarında, dünyada ve Türkiye’de yaşanan gelişmeler ele alınacak. Pil teknolojilerindeki son gelişmelerin de inceleneceği çalıştayda, yakıt pilleri, lityum tabanlı piller ve elektrikli araç bataryaları masaya yatırılacak.

Basına açık olarak gerçekleştirilecek çalıştaya; Savunma Sanayii Başkanlığı ve Milli Savunma Bakanlığı’nın yanı sıra, ASELSAN, ROKETSAN ve TUSAŞ gibi Türk savunma ve havacılık sanayisinin önde gelen firmalarından uzmanlar katılacak. Çalıştayın konuşmacıları arasında ayrıca, TÜBİTAK MAM, TÜBİTAK SAGE’ye ilave olarak ODTÜ, Bilkent, İTÜ, Boğaziçi, Erciyes, Çukurova, AGÜ, Sakarya ve Koç Üniversiteleri’nden akademisyenler de yer alacak.

ASPİLSAN’ın ilkini 2016 ve ikincisini 2017 yılında gerçekleştirdiği çalıştaylara, özellikle savunma ve havacılık sanayisinin paydaşları büyük ilgi gösteriyor.

 1,139 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.