Ana Sayfa Haberler ASPİLSAN Enerji’nin Lityum İyon Pil Tesisi için İmzalar Atıldı

ASPİLSAN Enerji’nin Lityum İyon Pil Tesisi için İmzalar Atıldı

ASPİLSAN Enerji, Türkiye’nin ilk yerli lityum iyon pillerinin üretiminin yapılacağı yeni tesisinin inşaatı konusunda önemli bir adım daha attı. Firmanın Kayseri’deki tesisinde, 21 Ağustos’ta gerçekleştirilen törenle ASPİLSAN Enerji ve Dost İnşaat arasında, yeni tesise yönelik İnşaat Ana Yüklenici Sözleşmesi imzalandı.

Sözleşmeyi imzalayanlar, ASPİLSAN Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Doç. Dr. İsmail Hakkı Doğankaya ve Genel Müdürü Ferhat Özsoy ile Dost İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı. Atkın Eroğlu oldu. İmzaların ardından Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı (TSKGV) Genel Müdür Vekili Sadık Piyade yaptığı konuşmada, Türk Milleti’nin bağışlarıyla TSKGV’ye sağladığı desteğin ve ASPİLSAN Enerji’nin dâhil olduğu Vakıf bağlı ortaklıklarının bir bir yükselen yatırımlarının Türkiye için önemini vurguladı.

Kayseri Mimarsinan Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulacak olan ve 24 bin metrekare kapalı alana sahip olacak ASPİLSAN Enerji Lityum İyon Pil Üretim Tesisi’nin, inşasının önümüzdeki yıl tamamlanması hedefleniyor.

ASPİLSAN Enerji’nin yeni yatırımı hakkında detaylı bilgi için:

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.