Ana Sayfa Haberler ASPİLSAN’dan, Enerji Depolama Sistemleri Alanında Somut Ürünler

ASPİLSAN’dan, Enerji Depolama Sistemleri Alanında Somut Ürünler

MSI Dergisi’nin 182’nci sayısında yayımlanan IDEF’19 Özel Dosyası’nın üçüncü bölümündeki haber aşağıda paylaşılmıştır:

 

Bir süredir farklı ölçekteki Enerji Depolama Sistemleri (EDS’ler) üzerine çalışmalar yürüten ASPİLSAN Enerji, fuarda, bu alanda geliştirdiği ve somut ürün hâline getirdiği Ev Tipi EDS’yi ilk kez tanıttı. Firma, KANGURU Akıllı Batarya Kabini’ni ve AH-1W Super Cobra helikopterleri için hafiflettiği bataryayı da ilk kez sergiledi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ASPİLSAN Enerji’nin EDS ürünü hakkında bilgi aldı.

 

ASPİLSAN Enerji ve Sabancı Üniversitesi, fuarın 3’üncü günü, bir iş birliği anlaşması imzaladılar. Enerji depolama sistemleri alanında, ortak olarak yürütülecek bilimsel ve teknolojik araştırmaları kapsayan anlaşmayı imzalayanlar ise Sabancı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Leblebici, Sabancı Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fuat Keyman, Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı (TSKGV) Genel Müdür Vekili Sadık Piyade, ASPİLSAN Enerji Yönetim Kurulu Başkanı İlhan Bölük ve ASPİLSAN Enerji Genel Müdürü Ferhat Özsoy oldu. Ayrıca aynı gün düzenlenen bir törenle kısa bir süre önce almaya hak kazandığı AS9100 sertifikası, TÜV NORD tarafından ASPİLSAN Enerji’ye takdim edildi.

ASPİLSAN Enerji, AS9100 belgesine kavuştu.

 

KANGURU Akıllı Batarya Kabini

Sahadaki Birliklerin Bataryaları, KANGURU’ya Emanet

ASPİLSAN Enerji’nin fuarda ilk kez sergilediği KANGURU, aynı anda 125 adet bataryayı otomatik olarak şarj edebilen, dolap şeklinde bir ürün. Türk Silahlı Kuvvetleri tarafında yaygın olarak kullanılan el telsizleri ve mini termal kameralarda yer alan bataryaları şarj edebilecek şekilde geliştirilen KANGURU, dolum işlemi tamamlanan bataryaların şarjını, otomatik olarak kesiyor. Enerjisini şebeke geriliminden alan ve iklimlendirme sistemine sahip olan sistem, içerisindeki bataryaları şarj etmenin yanı sıra sıcaklık ve nem açısından en uygun koşullarda tutarak bataryaların ömrünü de uzatıyor. Basit kullanıcı arayüzü sayesinde, bataryaların şarj ve sağlık durumlarını sürekli gösteren KANGURU, acil bir operasyon durumunda, askeri personelin dolaptaki dolu bataryaları hızlıca alarak yola çıkmasına olanak tanıyor.

 

Ev Tipi EDS ise 32,5 kWh kapasiteye ve 30 kW çıkış gücüne sahip. Ölçeklendirilebilir bir yapıda tasarlanan ürün, fuarda ortalama bir buzdolabı büyüklüğündeki hâliyle sergilendi. EDS’nin boyutları değiştirilerek, çıkış gücü de megawatt seviyesine kadar çıkartılabiliyor.

  

Ev Tipi EDS (solda), 13 kg hafifletilen AH-1W Super Cobra bataryası (sağda).

 

ASPİLSAN Enerji, AH-1W Super Cobra helikopterlerinde kullanılan bataryaların, 13 kg hafifletilmiş hâlini de ilk kez fuarda sergiledi. Daha önceden metalden imal edilen kasası, kompozit malzemeler kullanılarak üretilen batarya, Kara Kuvvetleri Komutanlığı tarafından, 6 ay boyunca helikopterlerinde test edilerek tam not aldı.

 1,440 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.