Ana Sayfa Haberler Ateş Serbest-2020, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın Katılımıyla İcra Edildi

Ateş Serbest-2020, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın Katılımıyla İcra Edildi

Ateş Serbest-2020 faaliyeti; Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Hava Kuvvetleri Komutanı Hasan Küçükakyüz, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ile Milli Savunma Bakan Yardımcıları Yunus Emre Karaosmanoğlu, Alpaslan Kavaklıoğlu ve Muhsin Dere’nin katılımıyla icra edildi. Polatlı’daki General Nahit Şenoğul Atış ve Tatbikat Bölgesi’nde icra edilen atışlarda, Türk Silahlı Kuvvetleri envanterine yeni giren dört silah sisteminin dahil olduğu toplam 37 silah sistemi ile hedeflerin tamamı imha edildi.

Millî Savunma Bakanlığı tarafından 22 Ekim’de duyurulan faaliyette, Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri ile Özel Kuvvetler Komutanlığına bağlı, toplam 1096 personel yer aldı. TSK’nın ateş gücünü göstererek caydırıcılığını sağlamak ve kuvvetler arasındaki ateş desteğinin koordinasyonunu geliştirmek için gerçekleştirilen atışlarda; yerli üretim millî piyade tüfekleri, yerli üretim bomba atarlar, Korkut Kundağı Motorlu Namlulu Alçak İrtifa Hava Savunma Silah Sistemi, Fırtına obüsleri, OMTAS ve KARGU gibi Türk savunma sanayisinin pek çok ürünü, hünerlerini sergiledi.

Faaliyeti, Üçüncü Selim Gözetleme Yeri’nden, beraberindeki heyetle birlikte takip eden Bakan Akar, şöyle konuştu: “Türk Silahlı Kuvvetleri olarak çok hassas bir dönemden geçiyoruz. Bölgemizde ve dünyada çok önemli gelişmeler var. Türkiye ve Türk Silahlı Kuvvetlerini etkileyen tehdit, tehlike ve risklerin, nitelik ve nicelik bakımından her geçen gün arttığını ve aynı zamanda değiştiğini görüyoruz. Dolayısıyla bizim bu tehditlere karşı hazırlığımız büyük önem arz etmektedir.” 

Bakanı Akar’ın, konuşmasının ardından, başarılı personeli ödüllendirmesiyle faaliyet sona erdi.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.