Ana Sayfa Haberler AUGMEA’dan, Sanal ve Arttırılmış Gerçeklik için Yenilikçi Çözümler

AUGMEA’dan, Sanal ve Arttırılmış Gerçeklik için Yenilikçi Çözümler

On yıllar önce, bilim kurgu literatüründe ortaya atılan ve tarif edilen; siber uzay, matriks, avatar, holodeck, sanal gerçeklik, yapay zekâ gibi kavramların hayata geçtiği ya da geçmeye başladığı bu dönemde, AUGMEA Simülasyon Teknolojileri A.Ş. (AUGMEA), sunduğu teknolojik çözümlerle değişimin öncülerinden biri olmayı hedefliyor. Eurasia Airshow 2018’in katılımcıları, AUGMEA’nın, savunma ve havacılık sektörüne yönelik, yeni nesil sanal ortam çözümlerini yakından inceleme fırsatı bulacaklar.

 

AUGMEA, yola; eğitim, öğretim, tatbikat, araştırma, geliştirme, tasarım, mühendislik, analiz, görselleştirme, deneme, deneyimleme, canlandırma gibi birçok alan, işlem, uygulama ve ihtiyaç için, gerçeğinden ayırt edilemez benzerlikte sanal ortam çözümleri yaratarak kullanıcılarına beklentilerinin üstünde bir hizmet verme misyonuyla çıktı. “İmersif Çağın Lideri Olmak.” vizyonu doğrultusunda şirket, kullanıcının, kendini, tüm duyuları ile sanal ya da sentetik ortamın içinde hissetmesini sağlayacak, teknolojiler ve ürünler geliştiriyor. Sektörde, bu olguların ve teknolojinin liderliğine soyunan AUGMEA, müşterilerine, gerçeğine en üst seviyede benzerlikte ve en yüksek sadakatte; simülasyon, sanal gerçeklik, arttırılmış gerçeklik ve karma gerçeklik sistemleri sunuyor.

AUGMEA’nın ürün ve çözümleri, bunlarla sınırlı olmamakla birlikte, şu konuları kapsıyor:

  • Gerçek-Zamanlı Sentetik Tehdit Ortamlarının Görselleştirmesi (Bilgisayarda Türetilmiş Kuvvetler, Yarı Otomatik Kuvvetler, Savaş Oyunları, Taktik ve Doktrin Geliştirme, Platform Geliştirme, Test ve Analizler)
  • Sanal Gerçeklik (Virtual Reality / VR) Tabanlı Platform Simülatörleri (Hava, Uzay, Deniz, Kara Araçları ve Sistemleri)
  • Karma Gerçeklik (Mixed Reality / MR) Tabanlı Yakın Muharebe Taktik Simülatörleri (Meskûn Mahal Operasyonları, Özel Harekât, SAT)
  • VR ve Arttırılmış Gerçeklik (Augmented Reality / AR) Tabanlı Sanal Harekât ve Tatbikat Simülasyonları (Harekât Öncesi Sanal Provalar, Sanal Ortamda Müşterek Tatbikatlar)
  • Etkileşimli Sanal Prototipleme Sistemleri (Ürün Geliştirme, Tasarım, Mühendislik)
  • Sanal Bakım/Onarım Simülatörleri (Platform, Ekipman, Silah Sistemleri)
  • Karma Gerçeklik (MR) Tabanlı Altyapısal ve Endüstriyel Simülasyonlar

AUGMEA, hâlihazırda VR tabanlı bakım, onarım ve iş güvenliği eğitim sistemleri, VR tabanlı araç simülatörleri ve tasarım ve mühendislik amaçlı sanal prototipleme konularında projeler yürütüyor.

 

Geleceği, AUGMEA Immersive Platform ile Yakalayın

AUGMEA, özgün ürünü olan “AUGMEA Immersive Platform™(AIP™)” altyapı yazılımı ile savunma ve havacılık alanının; komuta, kontrol, bakım ve eğitim gibi temel ihtiyaçlarına, sanal ve arttırılmış gerçeklik teknolojilerini içeren, yenilikçi ve yüksek performanslı bir çözüm sunuyor.

AIP teknolojisi:

  • İçerdiği gelişmiş bilgisayar grafiği teknikleri,
  • Render, ışıklandırma ve gölgelendirme algoritmaları ve
  • Etkileşim arabirimleri,

ile 3 boyutlu sanal dünya uygulamalarının öncülüğünü yapıyor. Sahip olduğu fizik motoru, yapay zeka, ses simülasyonu ve çoklu görselleştirme altyapıları ve uygulamaya özel modülleri ile AIP, her türlü simülasyon, sanal gerçeklik, arttırılmış gerçeklik ve karma gerçeklik gereksinimlerini, en üst seviyede karşılıyor.

 3,291 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.