Ana Sayfa Haberler Avrupa Birliği Tarafından Finanse Edilen Güvenlik Alanı Destekleri, SEDEC Turkey 2018’de Masaya Yatırılacak

Avrupa Birliği Tarafından Finanse Edilen Güvenlik Alanı Destekleri, SEDEC Turkey 2018’de Masaya Yatırılacak

Katılımcılarına, yeni iş fırsatları da sunmayı hedefleyen SEDEC Turkey 2018’de, güvenlik alanındaki Avrupa Birliği (AB) destekleri konusunda katılımcılara bilgi verilmesi ve bu konuda, çok sayıda görüşme yapılması hedefleniyor.

Güvenlik alanındaki AB destekleri; 3-4-5 Temmuz tarihlerinde, ATO Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı Congresium Ankara’da düzenlenecek olan etkinliğin ilk günü gerçekleştirilecek konferansın da konu başlıkları arasında yer alıyor.

SEDEC Turkey, 7 Mayıs’ta yayınladığı basın bülteninde, AB’nin, güvenli toplumlar için çağrıya çıktığı Ar-Ge projelerine ayırdığı fonların, hem büyük firmalar hem de KOBİ’ler için büyük fırsatlar yarattığını bildirdi. Etkinlik kapsamında, ilk gün yapılacak olan konferansta, güvenlik alanındaki desteklerin yanı sıra özellikle aşağıda sıralanan konularda da katılımcılara detaylı bilgi verilecek; konsorsiyum oluşturma ve projelere başvurma süreçleri ile ilgili bilgiler, katılımcılarla paylaşılacak.

  • Sınır Güvenliği
  • Siber Güvenlik
  • Terörizm ve Organize Suçlar ile Mücadele,
  • Krizler ve Doğal Afetler ile Mücadele,
  • Kritik Altyapıların Korunması,
  • Güvenlik Sağlayıcılar (son kullanıcı) arasında İş Birliği,

AB’nin, proje finansman modellerine göre araştırmacılar ve sanayiciler, proje harcamalarının büyük kısmını, avans olarak alabiliyorlar. Bu büyük fırsat, projelerin, sağlıklı ve hızlı bir şekilde yürümesine olanak sağlıyor. Bunun yanı sıra bir diğer büyük avantaj ise firmaların, sadece Ar-Ge projesine dâhil olmakla kalmayıp, sınır ve anayurt güvenliği alanında, dünya pazarına da ürün sunabiliyor; yani ihracat yapabiliyor hale gelmesi.

SEDEC Turkey, Savunma ve güvenlik alanında çalışan ya da çalışmayı hedefleyen, tasarım ve üretim kabiliyeti olan; henüz ürünü olmayan, ancak ürün sahibi olmak isteyen firmaları, bu büyük fırsatı değerlendirmeye davet ediyor.

 1,004 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.