Ana Sayfa Haberler Avrupa’nın En Büyüğü SAHA İstanbul 1.001 Üyeye Ulaştı

Avrupa’nın En Büyüğü SAHA İstanbul 1.001 Üyeye Ulaştı

Türk savunma, havacılık ve uzay sektörünü ulusal ve uluslararası alanda güçlendirme vizyonuyla hareket eden SAHA İstanbul, bu ay gerçekleştirdiği Yönetim Kurulu toplantısında kabul ettiği 41 yeni firma ile üye firma sayısını 1001’e yükseltti. SAHA İstanbul, 39 şehirden 52 sektörde üretim yapan 1.001 firması ve 26 üniversitesi ile hem firma sayısı, hem istihdam miktarı, hem de ciro büyüklüğü bakımından Avrupa’nın en büyük sanayi kümelenmesi olarak dikkat çekiyor.

Milli Üretim Yetenekleri Buluşuyor

SAHA İstanbul, yeni üye olan 41 firması ile de savunma, havacılık ve uzay sektöründe dışa bağımlılıktan kurtulma ve ihracatı arttırma hedefiyle, Türk savunma sanayisinin ihtiyacının yanı sıra müttefik ülkelerin ihtiyacına özel teknolojilerin de geliştirilmesine katkı sağlamak için milli üretim yeteneklerini bir araya getiriyor.

41 Yeni Firma Üye Oldu

SAHA İstanbul üyesi olan firmalar ise sektörlerine göre şöyle:

Test ve Sertifikasyon sektörü: Pars Kalite Kontrol, SOLO Arge, DATUM Denizaltı Teknolojileri, CGS Test Hizmetleri.

Malzeme ve Malzeme Şekillendirme sektörü: ABM Özkan Plastik & Kalıp, Aldemir Plastik Kalıp, Aluminance Alüminyum Sanayi, Bemteks Tekstil, EFG Mühendislik, Ernes Kompozit Teknolojileri, İdeakim Global Kimya, Işık Plastik, KG Savunma, Kunt Silah Savunma Sanayi, Rolmak Döküm, Sahra Endüstri İleri Teknolojiler, Speed Metal Otomotiv, Yıltex Teknik Tekstil.

Elektrik- Elektronik sektörü: Ulsis Bilişim Teknolojileri, BTB Arge ve Mühendislik, Elektrotel Elektronik ve Telekomünikasyon, Hisar Savunma Sistemleri, İnsigma Mühendislik, Seapower Elektrik Sistemleri, Simkab Elektrik.

Yazılım ve Dijital Dönüşüm sektörü: Azimech Yazılım ve Bilişim, İdak Mühendislik, Kurumsal Yazılım, Mevasis Bilişim, Supercode Yazılım, Yönsis Bilgisayar.

Makine ve Diğer İmalat Ekipmanları sektörü: Mota Motor, Aygün Savunma Sanayii, Gön Savunma Havacılık, Koluman Otomotiv, Norm Teknik Dış Ticaret – Beşir Ruşen Kösemen, Rena Mekatronik Sistemleri, Ute Technics, Utku Otomasyon, Vural Otomasyon, Yaytek Makine.

SAHA MBA 20 Eylül’de Başlıyor

Öte yandan savunma sanayisinin lider yöneticilerini yetiştiren ve sektör liderleri ile üst düzey bürokratların eğitici olarak yer aldığı SAHA MBA Yönetici Geliştirme Programı, bu yıl 20 Eylül’de başlayacak. 2019 yılında TÜBİTAK TÜSSİDE ile dünyanın en prestijli MBA programlarına denk içerik, araç ve yöntemlerle hazırlanan SAHA MBA’de, bugüne kadar 119 farklı firmadan 262 yönetici, yönetici adayı ve firma sahibine eğitim verildi. Program, İstanbul ve Ankara’da 30’ar katılımcı ile sektörün lider yöneticilerini yetiştirme hedefiyle eğitimlerini sürdürecek.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.